- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1673 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
77 odpowiedzi
DiSBlaDE
3
@macio_944 @PatrychoO @maroon @agaFCB @Spider_Man @PIWOSZ89 Co jest z Wami?! Jesteście w wieku... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1673 Culés
2
Uważam, że to najwyższy czas na przeprowadzenie rewolucji w składzie Barcelony. I to nie przeprowadzenie jakichś 2-3 transferów, załatanie dziur, tylko kompletna przebudowa drużyny, tak jak to zrobili Rijkaard w 2003 roku, Guardiola w 2008 i Enrique w 2014. To był zawsze klucz do sukcesu.
Między każdą z tych trzech rewolucji było 5-6 lat różnicy. Od ostatniej minęło 6 lat. Ta drużyna jest już wypalona od ostatniego sezonu Enrique. Pora na wielkie zmiany.
Nie wiem kogo powinniśmy się pozbyć, kogo pozyskać. Nie moja w tym głowa. To zadanie trenera, bo tylko on widzi jak prezentują się zawodnicy na treningach i wie jakich zawodników potrzebuje do swojej wizji nowego zespołu.
Uważam natomiast, że Quique Setien nie jest odpowiednim trenerem do przeprowadzenia takiej rewolucji. On powinien odejść po zakończeniu sezonu. Kim on jest? Nie wyróżniał się niczym ani jako piłkarz, ani jako trener. To ma być autorytet dla piłkarzy, którzy są sławni na całym świecie? Przecież oni muszą patrzeć na niego z góry. Messi - legenda klubu, a polecenia wydaje mu człowiek, który właśnie skończył doić krowy na wsi. To brzmi komicznie.
Piłkarze Barcelony potrzebują trenera, który będzie dla nich autorytetem. Najlepiej jeśli będzie to legenda klubu, która zna filozofię gry Barcelony. Dlatego uważam, że najlepszym kandydatem jest Ronald Koeman. Jeden z najsłynniejszych piłkarzy Barcelony w historii, który ma też za sobą duże doświadczenie trenerskie i był asystentem trenera FC Barcelony.
1
@Pawlak1992 Z tym zarządem żadnej rewolucji bym nie robił to są nieudacznicy. Wolałbym stracić 1 sezon i poczekać niż żeby oni brali się za rewolucje.
1
@Pawlak1992 Nie pamiętasz co Koeman wyczyniał w Nietoperzach? Mało w drugiej lidze nie skończyli. Nie przekonuje mnie ta kandydatura. Albo powrót Pepa, albo Xavi. Ja dałbym jednak szanse Setienowi, niech przepracuje okres przed sezonem, zrobi sensowne transfery i zobaczymy.
0
@Pawlak1992 on też doil krowy , czy pasal inne owce.
https://img.ceskatelevize.cz/program/porady/10216141851/foto/11.jpg
0
@blaugrana_36 Nie interesuje mnie to, co Koeman wyczyniał w Nietoperzach. Pamiętam wszystko. Pamiętam też co Enrique wyczyniał w Romie. Na to nie należy zwracać uwagi, nie powinno się tym sugerować. A wiesz dlaczego? Ponieważ oni nie mieli tam zawodników takich, jak w FC Barcelonie. Dlatego nie mogli z tymi klubami osiągnąć sukcesu. I zanim mi napiszesz coś w stylu: "A no tak, mając najlepszych zawodników, to każdy głupi odniesie sukces. Jak taki dobry, to powinien i z tamtymi wygrywać", to wyjaśniam, że nie o to mi chodzi.
Chodzi mi o to, że zarówno Koeman jak i Enrique nie mieli w tych zespołach zawodników, którzy potrafiliby doskonale grać ich filozofią gry, spełnić ich wizję. W Barcelonie są piłkarze, którzy znają tę filozofię najlepiej na świecie. To jak dwie części układanki. Perfekcyjna filozofia gry, która potrzebuje odpowiednich zawodników (czyli piłkarzy Barcelony) - klucz do sukcesu.
1
@Pawlak1992 Koeman będzie prowadził Holandię na Euro więc już możesz o nim zapomnieć (nowy trener już od końca maja powinien ogarniać kogo chce, a Ronald będzie zajęty reprezentacją). Xavi nie przyjdzie dopóki Bartomeu i jego ekipa rządzi. Setien zostaje i tyle. Zobaczymy co nam pokaże w przyszłym sezonie. No chyba, że Barto na kolankach pójdzie po Wengera, ale nie wiem czy warto skreślać Setiena po pół roku.
0
@FranzMaurer Koeman mógłby przejąć Barcelonę po zakończeniu Euro. Myślę, że by się zgodził gdyby dostał taką propozycję i nie byłoby żadnych przeszkód, bo ma w umowie z reprezentacją klauzulę, że może odejść jeśli zgłosi się po niego FC Barcelona.
0
@Pawlak1992 Może masz rację, ale.... skład Barcy wymaga wietrzenia i to porządnego. Wtedy może coś zatrybi.
0
@blaugrana_36 O tym właśnie napisałem. :)
1
@Pawlak1992 ostatnio postawiono na Leo na skrzydle, super 9 i drugie skrzydło na najwyższy poziomie. Był biegający Rakitic i Alves w ostatniej wielkiej dyspozycji. Był Xavi i Iniesta, który z każdej sytuacji umie wyjść pewnie do dziś. Nie wiem czego nam potrzeba, ale jedno jest pewne,dużo musi się stać
1
@Pawlak1992 Kogo powinniśmy się pozbyć a kogo pozyskać? Według mnie powinno to mniej więcej tak wyglądać:
Sprzedajemy: Coutinho, Dembele, Rakiticia, Vidala, Semedo/Roberto oraz Griezmanna.
Kupujemy: Lautaro/Werner, Neymar/Sancho, Van de Beek, Upamecano (oczywiście nie w 1 okienku bo to raczej nierealne)
Ściągamy Emersona z Betisu na PO, przesuwamy De Jonga na pozycję Busquetsa (wtedy Busquets będzie rezerwowym), potem martwimy się zmiennikiem dla Alby (bo z Firpo raczej nic nie będzie) albo już pomału jego następcą. Jeśli chodzi o trenera to także uważam że nie jest to gość, którego Barca potrzebowała (chociaż prawdę mówiąc ciężko takiego znaleźć) bo nie jest raczej tym, który postawi na swoim i jak trzeba będzie "głośno" przemówić to to zrobi. Prawda jest taka że zmiany muszą nastąpić już w zarządzie i muszą to być ludzie z doświadczeniem a nie przyjmowani tylko dlatego że mają "DNA" Barcy jak to niektórzy określają. Rewolucja w składzie na pewno jest potrzebna i nie mówię tu o zmianie całej 11 ale prawda jest taka że potrzeba świeżości - młodych piłkarzy, którzy jeszcze nie zaznali np. zwycięstwa w LM i pragną ją zdobyć jak nikt inny. Gdy patrzy się momentami na takich zawodników jak Busqeuts, Rakitić czy Pique to można odnieść wrażenie że są na boisku za karę albo że totalnie nie chce im się grać ale jeżeli osiągnęli już w futbolu praktycznie wszystko no to nie ma co się dziwić dlatego właśnie potrzeba przede wszystkim innego, młodego pokolenia.