La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1567 Culés

0

W ostatniej laLiga Loca poruszany jest temat przegranej z Liverpoolem, ktora byla corka porazki w Rzymie - przegralismy mentalnie, tak bardzo nie chcielismy powtorzyc wyniku z Roma, ze w obliczu strachu po 1, 2 bramce go powtorzyliwmy.
Wielu uzytkowniko la Rambli podkreslao w niezliczonych swoich postach ten aspekt juz duzo wczesniej.
I tu pytanie - czy zrobiono/sa aktualnie robione postepy w kierunku psychologicznej pracy z zawodnikami? (pewnie byl o tym artykul, ktory przeoczylem?)

konto usunięte

1

@Colon Tego nie sposób zmienić ot tak. Potrzeba regularnych ćwiczeń, zmiany otoczenia (chociażby w postaci sztabu), zmian kadrowych i lidera w grupie. Nie widzę wielu działań w tym aspekcie. Nasze wyjazdy - z paroma wyjątkami - nadal wyglądają średnio.

0

@kerouac Pewnie. I chyba nikt nie oczekuje tego o tak, ale czy po tamtej porazce cos ruszylo, czy tylko jest gadanie o tym.
Moze ludzie przgladajacy najczesciej rozne info maja chociaz szatkowa wiedze na ten temat @Danny Gaucho czy @BarcaInfo ?

konto usunięte

1

@Colon Piłkarze muszą to indywidualnie przetrawić czy też nad tym popracować. Grupowo to się nie da zrobić. Myślę że część zawodników pracuję nad tym indywidualnie. Natomiast co do meczu z Liverpoolem to pisałem o tym tuż po meczu porównując to do boksera. A jestem tylko zwykłym kibicem ...

1

@Colon W sumie to @kerouac odpowiedział za mnie. Dużo będzie zależeć teraz, od fazy pucharowej. Niezależnie z kim zagramy, to będzie trzeba zobaczyć jak drużyna będzie reagować w momencie, gdy dostaną bramkę, lub dwie. Czy Barcelona pokaże charakter, czy jednak fleszbeki z Romy i Liverpoolu wezmą górę i zbroja obsrana.

0

@Janiama Grupowo oczywiscie, ze nie. Grupe to moze tylko mentalnie nastawic trener, ale praca psychologiczna , to praca z jednostkami.

konto usunięte

0

@Colon Tylko ze do tego piłkarze się nie przyznają. Ja pamietam jak Artur Boruc zwierzył się kiedyś w prasie że pracował z psychologiem. Byłem w szoku bo to ostatnia osoba którą bym się spodziewał u psychologa. A jednak i bardo mu to pomogło jak widać. To był 2000 rok mniej więcej

0

@Janiama Tak. Nie wiem, czy ogladales la Lige Loce, ale wlasnie o tym mowie, ze teraza praca z psychologiem jest normalna i nie mylona z psychiatre, nawet uzyto chyba sformulowania obligatoryjna - co by po czesci bylo odp. na moje pytanie.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?