- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1495 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
19
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
doc
4
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
Karol145
2
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1495 Culés
4
4 grudnia 1993 roku w LA zmarl Frank Zappa.
Geniusz, wizjoner, wyprzedził swoje czasy. Uchodził za ekscentryka, bo w nosie miał muzyczne konwenanse i zasady, ale prywatnie był zwykłym rodzinnym facetem. Łączył rock z jazzem, awangardą, klasyką czy popem, mieszając akademicką powagę z humorem i absurdem. Szydził z polityki, religii, popkultury. Jego wielkim fanem był Václav Havel. Ma na koncie 100 albumów, w tym 40 wydanych już po śmierci na raka prostaty. 4 grudnia mija 26 lat, od kiedy nie ma z nami Franka
Zappa był kompozytorem, gitarzystą, producentem, autorem tekstów i twórcą musicali oraz filmów. Jego dyskografia obejmuje 100 płyt, w tym 40 wydanych pośmiertnie
Jako artysta wyprzedził swoje czasy, łączył różne gatunki, a wiele z nich parodiował. Nie uznawał żadnych świętości
Stanowczo zaprzeczał najbardziej popularnej plotce na swój temat, mówiącej o tym, że kiedyś zjadł na scenie własne fekalia
W przyszłym roku hologram artysty wyruszy w trasę, która obejmie 100 koncertów
Frank Zappa nie bez kozery uchodził za jednego z najoryginalniejszych muzyków i kompozytorów XX wieku. Z pełną swobodą poruszał się w obrębie wszelkich możliwych gatunków, z rockiem, jazzem i muzyką klasyczną na czele (także barokową i renesansową). Jego kompozycje charakteryzowały się wyjątkowo skomplikowaną strukturą, trudnym do ogarnięcia przez amatorów metrum, osobliwymi harmoniami i wyrafinowanymi partiami instrumentalnymi. Sam był świetnym gitarzystą, a swoje solówki zawsze wymyślał na poczekaniu. Nie lubił grać z nut.
- Myślę, że mam talent do melodyjnych improwizacji. Dzisiejsi "wielcy" gitarzyści grają solówki, które mogą być nuta po nucie przećwiczone na próbach i są potem wiernie odtwarzane w czasie koncertu. Ja uważam, że jest to nudne.
Zappa nie zawsze był pieszczochem krytyków. Zdobył trzy nagrody Grammy, co jest liczbą, biorąc pod uwagę jego obecny status, nie do końca satysfakcjonującą. Nie notował przebojów w klasycznym tego sowa znaczeniu, może poza "Don’t Eat The Yellow Snow", "Dancin' Fool", "Valley Girl" i "Bobby Brown", uznanym za jeden z szowinistycznych hymnów.
Feministki za nim nie przepadały, zwłaszcza od kiedy założył GTO's – grupę lesbijek groupies. Napisał też niepoprawny politycznie musical "Thing-Fish", opowiadający o AIDS. No i nakręcił wiele filmów, w niektórych sam zagrał.
Nie tańczmy o architekturze...
https://kultura.onet.pl/muzyka/wywiady-i-artykuly/artysta-totalny-mija-25-rocznica-smierci-franka-zappy/sn48ylq
http://tiny.cc/y1p8gz