- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 904 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
174
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
6
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
5
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 904 Culés
0
Problemem i bardzo złym pomysłem jest nie tyle podnoszenie płacy minimalnej co w ogóle ustalanie płacy minimalnej na jakimkolwiek poziomie. Taka regulacja oznacza, że wszystkie osoby, których krańcowa produktywność jest niższa niż płaca minimalna stracą, lub nigdy nie znajdą pracy. Wynika to z faktu, że żaden przedsiębiorca nie będzie zatrudniał osoby, której musi, ze względu na wymogi prawne, płacić więcej niż ta "wnosi" do rozwoju przedsiębiorstwa. Najczęściej są to osoby najbiedniejsze, dopiero się uczące, niepełnosprawne albo z innej przyczyny znajdujące się w ciężkiej sytuacji życiowej, a więc najbardziej desperacko potrzebujące pracy. Efektem jest nie tylko mniej miejsc pracy na rynku i wolniejszy rozwój wielu przedsiębiorstw, które mogły by działać zatrudniając tańszą siłę roboczą ale też pogorszenie sytuacji najbardziej potrzebujących i "petryfikacja" ich w biedzie lub uzależnienie od zasiłków.
0
@WoJjTas Za osoby niepełnosprawne, które są w stanie pracować są dodatki. Co więcej rozmawiając z ludźmi, którzy pracują np w branży metalu, niektórzy wolą zatrudniać takie osoby np. gluche, ponieważ oni jak dostaną pracę, to mają zupełnie inna motywację. Osoby uczące się mają różne możliwości zatrudnienia. A jeśli już faktycznie normalny pracownik nie wyrabia jakiejś tam normy, to faktycznie jest społecznie bezużyteczny. A płaca minimalna w Polsce w mojej opinii musi być...bo Polak to cwaniak. Wiadomo, nie każdy. Jednak większość chce się dorobić jak najmniejszym kosztem, czasami nie zwarzając na szacunek.