La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 607 Culés

konto usunięte

5

Moim zdaniem, zarówno sytuacje kadrowe Barcelony jak i Realu są nie do pozazdroszczenia. Obydwie drużyny zaczęły proces odmładzania swoich "jedenastek" - dodam bolesny proces. Będzie się on odbywał koszem tytułów i/lub z zainwestowaniem ogromnych kwot na zakupy nowych zawodników.

Pod jednym względem, na pewno jesteśmy w o wiele gorszej sytuacji niż Real - ze względu na ogromną ciążącą presję spowodowaną zdobyciem przez Real trzech LM z rzędu.

Co do "jedenastek", to sytuacja jest bardzo podobna, czyli główni architekci sukcesów swoich drużyn "za chwilę" zakończą kariery. U nas: Pique, Busquets, Messi, Suarez, zaś w Realu: Ramos, Modric, Benzema, Ronaldo już nie ma. Z młodzieży, też obydwa zespoły jeszcze nie "dorobiły się" zawodników na pierwszą 11-tkę. Zawodników jeszcze młodych, a już doświadczonych mamy podobną ilość.

Moim zdaniem, aktualnie ani Barca nie jest przed Realem, ani Real przed nami, jeśli chodzi o perspektywy najbliższych 3-5 lat. Obydwa zespoły zakończyły swoje zwycięskie cykle. Zawodników naprawdę utalentowanych na rynku jest niestety mało, ze względu na magnes w postaci bardzo atrakcyjnej obecnie ligii angielskiej. Lekko nie będzie w najbliższych latach, zarówno Barcelonie jak i Realowi.

0

@T_TG Zobaczymy po sezonie takie dywagacje, co się mówiło po odejściu Neymara, a potem Barca zdobyła 2 mistrzowska z rzędu.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?