La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1373 Culés

0

Hej LaRamblowicze. Przy natłoku ostatnich plotek transferowych zauważyłem, że zaczyna mi być wszystko jedno, czy przyjdzie Neymar, czy Griezmann, czy żaden, czy obaj. Nie w sensie sportowym, ale w sensie emocjonalnym, powiedzmy. Jeszcze jakiś czas temu za każdym razem podkreślałem, że obaj w sumie nia pasują mi do końca do wartości Barcy, zwłaszcza po ich zachowaniu wobec nas. Niestety, coraz bardziej widzę, że Barca po prostu nie ma już tożsamości. A to przekłada się u mnie na takie podejście w stylu: przyjdzie Neymar? Fajnie, coś pokiwa, coś strzeli. Nie przyjdzie? Spoko, może Griezmann. Nie Griezmann? Trudno, może ściągną jakiegoś innego. Jednym słowem zobojętnienie. Macie podobnie? A może nigdy nie zależało Wam na wartościach Barcy i nie dlatego jej kibicowaliście?

1

@PJ777 Czy nawiązujesz do tego już wyświechtanego zdania, że nowi gracze Barcelony muszą mieć to słynne "DNA"?

konto usunięte

1

@PJ777 Ogólnie od jakiegoś czasu można czuć zawód wobec tego jak obecnie wygląda nasz klub. Kupowanie gwiazdek za grube miliony i próba budowania jakiegoś galacticos na pewno mi się nie podoba. Nie podoba mi się to, że w naszej drużynie nie ma piłkarzy z mocnym charakterem, tak naprawdę chyba tylko ter Stegen i ewentualnie Pique nadają się na kapitana. Brak liderów, brak piłkarzy o odpowiedniej charakterystyce, trener którego wcale nie uważam za słabego, ale za to widać że nie potrafi wpłynąć odpowiednio na piłkarzy. Żaden transfer tego nie zmieni, tu trzeba lat i wielu zmian

1

@Danny Gaucho nie chodzi mi o styl, a o zachowanie, wartości. Ja Barcelonę pokochałem za takie cechy piłkarzy, jak pracowitość, pokora, skromność, gra z honorem. Do tego mieliśmy bardzo określony, atrakcyjny styl (nawet przed Guardiolą), stawialiśmy na wychowanków, a takie małe pierdółki jak brak sponsora na koszulkach czy stroje w pionowe pasy dodawały wyjątkowości i uroku. Czym my się dzisiaj różnimy od Realu, City czy Juve? Zarządowi nie zależy na tym co wymieniłem i zauważyłem, że mi też przestaje. Ale moźe tylko ja tak mam, właśnie chciałem zobaczyć.

1

@PJ777 Powiem tak. Jeśli chodzi o brak sponsora na koszulkach, to na pewno zdajesz sobie sprawę, że obecnie byłoby to niemożliwe, ale wiem o co Ci chodzi. To nadawało Barcelonie wyjątkowości, że ogromny klub, a grają bez sponsora, jedynie ten UNICEF na rzecz dzieci - super sprawa.

No nie różnimy za bardzo. Barcelona obecnie też idzie w wydawanie ogromnych kwot na transfery, ale z drugiej strony, czy obecne zaplecze Blaugrany obfituje w zawodników o dużej jakości, którzy daliby coś temu klubowi dołączając ich do pierwszego składu? No ktoś tam by się znalazł, choćby Alena(no on jest w pierwszym zespole, ale nie gra za dużo) czy Puig. Problem polega na tym, że obecny trener jakoś niechętnie zagląda do tej La Masii, mimo że słyszało się, że lubi korzystać z młodych zawodników. No to, albo w Barcelonie ich nie ma, a przynajmniej na dobrym poziomie, albo Valverde to po prostu Valverde i gramy Rakiticiem cały sezon :).

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?