- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1801 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
95 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
CLS63AMG
33
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1801 Culés
78
• Niesamowity start rakiety falcon 9 na tle nieba.
(timelapse)
https://streamable.com/gnill
• Obłok molekularny który absorbuje praktycznie całe widoczne światło.
https://iv.pl/images/88755448352214624346.jpg
W "takich" obłokach rodzą się gwiazdy i co warto dodać, że prawie wszystkie gwiazdy rodzą się parami oznaczać to może nic innego jak to, że nasze Słońce może mieć gdzieś we wszechświecie zagubionego kompana.
Celowo napisałem w "takich" bo obłok wyglada tak.
Przykład
Obłok Molekularny w Orionie
https://iv.pl/images/49665377120016313666.jpg
A na poprzednim zdjęciu, czarna dziura choć czarną dziurą samą w sobie nie jest.
• Sześciokątny huragan zarejestrowany na Saturnie, większy od Ziemi.
https://iv.pl/images/83029936832936077454.png
• Start rosyjskiej rakiety obserwowany z ISS
https://streamable.com/eo0bd
• Astronauta Bruce McCandless
https://iv.pl/images/65965892847431100269.jpg
Głównym wydarzeniem misji był test nowego plecaka odrzutowego, za pomocą którego jeden z astronautów oddalił się od wahadłowca na odległość około 100 m. Pierwszym człowiekiem, który odłączył się od statku kosmicznego był Bruce McCandless. Swobodny lot trwał półtorej godziny i w tym czasie astronauta powoli manewrował wokół wahadłowca.
• Pierwszy Amerykaninem, który dokonał wyjścia w otwartą przestrzeń kosmiczną był
Edward Higgins White II
https://iv.pl/images/42318397372436537863.jpg
Zginął 27 stycznia 1967 podczas pożaru kabiny Apollo 1 na wyrzutni na Przylądku Kennedy’egorazem z astronautami Virgilem Grissomem i Rogerem Chaffee.
Natomiast pierwszym w historii który odbył spacer w kosmosie był radziecki kosmonauta Aleksiej Leonow ze statku Woschod 2 w 1965r.
10
@SHIBA Oby wiecej takich kolego
8
@jakub9611 Nie zawsze mam czas, ale staram się.
Akurat teraz mam go wiecej to wrzucam.
Pozdrawiam.
0
@SHIBA Film z ISS dał mi do myślenia, że żyjemy w czasach o których tylko marzyły całe pokolenia wielkich marzycieli, wynalazców. Z jednej strony już tak daleko zaszliśmy, ale w skali kosmosu to tylko kropla...
1
@barcelonaLM Dokładnie, ale z drugiej strony ile my na tym świecie żyjemy, gdybyśmy panowali tyle co dinozaury to dziś pewnie byśmy tu nie pisali.
0
@SHIBA kto wie :D
FCBARCA.COM wersja 55626 :D
Notatnik może wbiłby v2
0
@Pedeudo Haha notatnik max v1.6 :)
0
@SHIBA Co by się stało gdyby taki astronauta zdjął rękawiczkę i miałby gola dłoń w próżni? :D
Tak w sumie ciekawi mnie jaka reakcja zajdzie? Momentalnie zamarznie, wybuchnie czy co zrobi? :D
2
@Piorun Zapraszam do lektury.
https://m51.pl/astronautyka/co-sie-stanie-z-czlowiekiem-przebywajacym-w-prozni-kosmicznej-bez-kombinezonu