La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1332 Culés

konto usunięte

4

Oczywiście nie neguję faktu, że liga francuska jest w całokształcie gorsza i mniej konkurencyjna niż La Liga, ale z tą dysproporcją też nie ma co przesadzać. Niektórym doskwiera już nawet współczynnik bramek, a spójrzmy na zeszły sezon:

- Barca- 93 punkty, 99 bramek strzelonych, drugie Atletico- 79 punktów
- PSG- 93 punkty, 108 bramek strzelonych, drugie Monaco- 80 punktów.

Pewnie, że w naszej lidze jest kilka tuz jak Real lub Sevilla, gdzie we Francji ze świeczką szukać, ale ostatecznie statystyki przeczą teorii, jakoby Ligue 1 była ligą ogórków z jednym, jedynym farmerem w postaci PSG.

konto usunięte

22

@kerouac Najgorszą rzeczą w piłce jest sugerowanie się statystykami.

4

@kerouac Bo PSG w marcu zapewnia sobie mistrzostwo i potem grają młodziki. Z jednej strony niby fajnie ale z drugiej w decydującej fazie LM nie mają formy i tak jest już od paru lat. Podobny problem miał Bayern Guardioli kiedy wygrywali ligę w kwietniu.

konto usunięte

0

@Odesseiron Ale w tym przypadku mamy statystykę porównawczą, więc jak najbardziej jest to wskazane, ponieważ nigdzie nie wspomniałem, że liga francuska jest dobra, chodziło mi przede wszystkim o wyśmiewanie przelicznika bramek. Dwa sezony temu strzeliliśmy 116 bramek, też powinniśmy mieć gorszy przelicznik niż choćby angielskie zespoły?

5

@kerouac PSG od poczatku do konca mialo kontrole w lidze a Barca w marcu miala 4 pkt przewagi nad Atletico.

Zreszta pokazales tylko jeden sezon a przeciez poza jednym wybrykiem Monako to jest pelna dominacja PSG (i to jeszxze przed transferem Neya i Mbappe). Teraz przepasc jest po prostu kosmiczna. W La Liga nie raz nawet 3 zespoly potrafily byc blisko siebie w lidze (Barca, Real, Atleti)

2

@kerouac Statystycznie, to jak ja jem kapustę, a sąsiad mięso z ryzem, to razem jemy gołąbki

konto usunięte

0

@badej60 Nie widzę związku. Naprawdę trzeba aż tak rozkładać na czynniki? czy może ruszysz głową? Porównuję ilość bramek Barcy i PSG, obie statystyki identyczne.

konto usunięte

0

@mekston Chodziło mi o bramki, a nie o konkurencyjność. Zresztą podkreśliłem to dwukrotnie.

2

@kerouac Napisales ze wprawdzie jest gorsza ale pozniej ze z dysproporcja nie ma co przesadzac poslugujac sie argumentem bramek z poprzedniego sezonu dwoch najlepszych ekip

W Premier League City rok temu mialo ponad 100 bramek. W Holandii tez zdarza sie ze topowe druzyny maja mase bramek ustrzelonych

0

@kerouac To chyba ty nie ruszasz głową, bo uważasz, że statystyki pokazują, że nie ma dużej dyspoporcji, a jest ona ogromna

konto usunięte

0

@mekston No więc właśnie :) o to też mi chodziło, nie rozumiem wyśmiewania przelicznika bramek, gdzie w każdej lidze statystyki są podobne.

konto usunięte

0

@badej60 Nie zrozumiałeś przekazu, napisałem o przeliczniku bramek, nie pisałem NIC o konkurencyjności. Także podtrzymuję zalecenie i do widzenia panie badej.

1

@kerouac Ale co ma liczba bramek lidera do teorii ze PSG jest farmerem wsrod ogorkow a w Hiszpanii tak nie jest?

1

@kerouac Sorry ale jednak kawal Twojej wypowiedzi jest o konkurencyjnosci:

“Pewnie, że w naszej lidze jest kilka tuz jak Real lub Sevilla, gdzie we Francji ze świeczką szukać, ale ostatecznie statystyki przeczą teorii, jakoby Ligue 1 była ligą ogórków z jednym, jedynym farmerem w postaci PSG.”

0

@kerouac Odnosisz się do konkurencyjności i o niej wspominasz, dodatkowo przelicznik bramek związany jest z poziomem ligi, a nie z liczbą bramek lidera, wiec się kompromitujesz karoak

0

@Odesseiron Jesli ktoś porównuje zawodników np. Ney - Dembele to od razu statystyki są przytaczane i wtedy nikt nie ma nic przeciwko.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?