La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 986 Culés

3

Taka rozkminka. Uważam, że trzeba sprzedać Rakiticia w tym okienku. Jak pomocnicy Roberto i krytykowany(przyznam się, że przeze mnie też) Gomes lepiej grają i kreują grę od ciebie występując na PO to musisz być słaby. Roberto, a Gomes wydaje mi się, że też są:
-szybcy
-dobrzy technicznie
-mają dobre wyjście z piłką
-Roberto dobrze czuje się w tłoku i ogarnia drybling, Gomes jak na razie nie, ale chociaż kółeczko z piłką potrafi zrobić. Rakitić musi oddać piłkę natychmiast, bo nie potrafi minąć przeciwnika dryblingiem, kółeczkiem w stylu Xaviego, no ogólnie niczym.
Nie będzie to porównanie bardzo rzetelne, bo Roberto to w moim odczuciu pomocnik półlewy, a Gomes półprawy, ale pozwolę sobie przedstawić hierarchię pomocników niedefensywnych, która może wystąpić w następnym sezonie:
1.Nowy(i tu nie wiadomo, bo 2 najpoważniejsze kandydatury, czyli Verratti -typowy półprawy i Coutinho-mediapunta, a jak już to półlewy) i Roberto.
2.Pierwsi rezerwowi-Iniesta i ...no właśnie. Nie wiemy czy Gomes odpali w końcu czy nie, ale jest to materiał na o wiele lepszego piłkarza niż Rakitić. Można Lucho szkalować, że tak uparcie na Andrzeja stawiał, ale Enrique głupi nie jest, musiał w nim zobaczyć talent. Jak Gomesz będzie tak grał jak w końcówce tego sezonu(nie mówię, że grał dobrze, ale pokazał cokolwiek), to Ivana ze skłądu z pewnością wyprze. Rakitić pokazał po raz kolejny, że cudem trafił do Barcelony. Do tego dochodzi jeszcze Denis. O to, że Rakitić będzie grał się nie boję, bo z taką formą to niedługo Alena do wygryzie. Dlatego uważam, że trzeba go sprzedać w tym oknie. Można za niego wyciągnąć ok. 50 baniek, a jak następny sezon przesiedzi na ławce, a daję na to 80% to jego wartość spadnie. Przepraszam wszystkich, którzy Chorwata lubią, ale w mojej ocenie to najsłabsze ogniwo jedenastki i słabość drugiej linii pochodzi głównie z jego osoby. Hajs skądś trzeba brać i lepiej go sprzedać teraz niż za rok.

konto usunięte

5

@Bartek22 Ja tam Ivana lubię, no ale też moim zdaniem lepiej aby Ivan opuścił Barcę, Gomes i Roberto grają coraz lepiej i Ivanowi może zabraknąć miejsca, do tego kreacja Ivana jest średnia po prostu, strzelał bramki fakt, no ale poza bramkami to on nic wielkiego w tym sezonie nie zrobił w kwestii kreacji itp rzeczy

2

@Bartek22 Rakitic nie trafił cudem do Barcelony, bo był w sezonie 2013 2014 jednym z najlepszych zawodników Sevilli. Tylko że tam grał wyżej, a u nas gra jako cofnięty pół prawy pomocnik, niby do zadań defensywnych, a nawet z tego się nie wywiązuję, co pokazują statystyki. Nie wiem dlaczego dalej ma tak dużo wyznawców na tej stronie, może dla tego że strzelił kiedyś gola w Finale LM.

0

@Publico Mam dokładnie tak samo. Samego kolesia darzę sympatią, ale nie prezentuje poziomu na miarę Barcelony. To też nie jest tak, że nagle ma jakiś słaby sezon, a w poprzednich wymiatał. W mojej opinii to od początku nie był zawodnik na miarę Barcy i kupili go, bo dużo hajsu wchłonął transfer Suareza. Sam Rakitić radził sobie dobrze jak nie było takiego pressingu na pomocników. W tym sezonie zespoły zmieniły taktykę i ich naciskanie na pomocników uwydatniły wszystkie braki Rakiticia.

konto usunięte

5

@Bartek22 Twierdzenie, że Rakitic trafił tu cudem to jakieś pierdzielenie i przeczenie faktom. Mając fenomenalny sezon w Sevilli za sobą po prostu klub jak z najwyższej półki musiał być kolejnym przystankiem w jego karierze. Rakitic zaliczył świetny pierwszy sezon i dobry kolejny mimo ogromnej zmiany jego roli w stosunku do tego co grał w klubie z Andaluzji. Idealnie wpasował się w koncepcje Enrique wypełniając wzorowo powierzone obowiązki defensywne plus dołożył cegiełkę w ofensywie będąc naszym czwartym strzelcem w zespole. To jak grał w finale Champions League czy jak harował w meczu z Bayernem zasługiwalo na oklaski.

konto usunięte

1

@Bartek22 Znaczy w tym sezonie nie gra tak jak w poprzednich, bo oba poprzednie miał bardzo dobre, po prostu Ivan się wypalił i musi szukać nowego miejsca, on słaby nie jest, no ale po prostu on w Barcy swoją przygodę skończył

2

@Ratamahatta Zasługiwał na oklaski w 2015 roku, a mamy już praktycznie połowę 2017... Dalej go będziesz chwalił i wspominał jak grał kiedyś, mimo że teraz gra piach.

0

@Ratamahatta Owszem, do zespołu wpasował się dobrze, ale nie zmienia to faktu, że ten sezon ma słaby. Roberto prawdopodobnie wskoczy w miejsce Iniesty. Sergi zaczynał jako ŚPD i ma za sobą sezon na PO. Defensywę na pewno ogarnia dobrze. Mamy tu dwóch pracusiów. Z tych dwóch wolę Roberto, więc przydałby się nam "artysta", którym Ivan nie jest. To, że mu wyszło, świadczy o tym, że Enrique dobrze ułożył zespół. Nie odbieram umiejętności Rakiticiowi, ale wtedy zespół grał inaczej. Jeden ziomek kiedyś pokazywał grafikę w meczu LM z Bayernem. Barcelona miała dużo miejsce na klepanie, a jak Rakitić ma dużo miejsca to jest bardzo dobry. Teraz na Barcę zespoły grają agresywnym pressingiem. Gra Rakiticia w tłoku to jest jakaś porażka. Zresztą ta taktyka działała, więc nie sądzę, że drużyny będą grały inaczej. Gdybym miał przypasować jego umiejętności do klasy zespołu, to on jest na poziomie Liverpoolu. Jak na Barcelonę Rakitić jest po prostu za słaby i tyle.

konto usunięte

0

@Bartek22 Czy tego chcesz czy nie Ivan zostaje .Przedłożył kontrakt wiec nigdzie ise nie wybiera.

konto usunięte

1

@Bartek22 Też tak uważam. Nie jest już pierwszej młodości, ma dobrą wartość rynkową, a my musimy wrócić do tego, co nam przynosiło większość sukcesów - kontroli środka pola. Nie ma sensu trzymać Ivana jako zmiennika.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?