- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1809 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
99
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Batys
13
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
27 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1809 Culés
4
Chyba niektórzy na tej stronie nie rozumieją jednej prostej kwestii. Nawet jeśli by tego nam uznali to nie oznacza to, że mecz byśmy wygrali. Skąd macie pewność, że Betis nie wcisnąłby gola w końcówce? Spojrzenie na przeszłość przez pryzmat teraźniejszości to błąd logiczny. Widać to na przykładzie: gdybym skreślił wczoraj numery z dzisiejszego lotto to byłbym milionerem. Takie rozumowanie to samousprawiedliwienie naszych porażek.
8
@tobiasson92 To może pójdźmy w drugą stronę. A może jakby sędzia uznał bramkę, to Barca dostałaby takiego powera, że strzeliłaby jeszcze 5. goli, co?
3
@tobiasson92 to jest oczywiste, ale jednak mialaby czas na strzelenie bramki numer 2, a go nie miala.
0
@tobiasson92 Niby tak, ale pamiętaj, że nie możesz przewidzieć, że nakręcona Barcelona gdzie gol wisiał w końcówce co 3 minuty mogłaby wręcz strzelić łatwiej kolejne. Tego nie rozstrzygniemy, ale gol był na 1-1 solidną porcję czasu przed końcem, gdzie FCB była w gazie, Betis złapał zadyszkę (oczywiście ciągle wychodziły kontry ale jednak grali gorzej)
0
@tobiasson92 Usprawiedliwiasz sędziego? Równie dobrze mogę napisać: "jeśli sędzia nie uzna nam 10 prawidłowych bramek to w sumie ciężko stwierdzić, że wpłynął na mecz, bo gdyby uznał 1, to następnych mogłoby nie być"... SĘDZIA NIE MOŻE MIEĆ WPŁYWU NA WYNIK SPOTKANIA.
0
@BaroPodertos Może tak może nie. Nie wiesz tego, bo determinizm polega na tym, że zdarzenia są ze sobą powiązane. Nie jesteś w stanie stwierdzić jak by wyglądała teraźniejszość gdyby zdarzenia z przeszłości potoczyły się inaczej ;) Ocenianie przeszłości z punktu widzenia teraźniejszości pozbawione jest logiki, sensu i jakiegokolwiek celu.
2
@Mazi Nie usprawiedliwiam błędu sędziego. Ale nie zgadzam się ze stwierdzeniem jakoby to sędziowie stali za naszymi porażkami ;)
0
@tobiasson92 Skoro mają wpływ na wynik, to nie przyczyniają się do porażek?
1
@Mazi Największy wpływ na wynik mają piłkarze, a nie sędziowie. To my gramy na boisku, a nie sędzia. To że zdarzają się błędy i poziom sędziowania jest tragiczny to należy mówić o tym otwarcie. Tym nie mniej błędy sędziowskie i porażki to dwie odrębne kategorie. Zobacz, że sędziowie przyczyniają się do końcowego wyniku w takim samym stopniu jeśli podejmują decyzje prawidłowe, jak i błędne ;)
0
@tobiasson92 Choc w przypadku meczu z Malaga nie uznali nam gola w 90 minucie i tutaj czasu na ewentualne odrobienie strat by niemal nie było.