- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1643 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
92
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Batys
13
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
26 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1643 Culés
1
Dużo refleksji po meczu, więc zacznę od tego co mnie najbardziej gryzie.
1. Dobra - trudno. Real wygrał, nie był lepszy, taka piłka. Tylko ten spalony mnie gryzie, ale nie będę jechał po Realu, że tylko dzięki temu wygrał (już to zrobiłem w czasie meczu wystarczająco ;) ).
Od 10 lat słyszymy o technologiach w piłce nożnej. Bohatersko wprowadzono goal-line, ale nie wszędzie, bo "może się nie sprawdzić". Myślę, że ta technologia jest naprawdę wybawieniem dla sędziów. Sprawdziła się w 200%. Mam nadzieję, że na dobre zagości na boiskach.
Inną, skądinąd, technologią jest słynny spray. Proste a jak pomaga sędziom.
Więc dlaczego nikomu nie przyszło do głowy żeby przez te wszystkie lata wprowadzić powtórki telewizyjne? Żeby docenić wartość tej technologii warto spojrzeć na inne dyscypliny, np. siatkówka i piłka ręczna. W siatkówce mamy "czelendż" a w piłce ręcznej sędzia w razie wątpliwości może się posłużyć powtórką (kto oglądał dzisiaj mecz Kielc z PSG wie o czym mówię ;)). Ta sytuacja (ze spalonym) totalnie ustawiła mecz. Taktyka Atletico budowana tygodniami padła, musieli się przestawić...myślę, że wiecie o co mi chodzi. Szkoda, że FIFA funduje nam po raz kolejny sytuację, w której zamiast skupiać się na wspaniałym meczu mówimy o sędziowaniu...
2. Atletico.
TO JEST DRUŻYNA. Dla mnie wzór, naprawdę. Każdy bierze odpowiedzialność za każdego. Każdy daje z siebie 200%. Każdy jest tak zmotywowany, że mu motywacja wychodzi uszami. Grają świetnie taktycznie. Płynnie zmieniają styl gry, od kontry po atak pozycyjny co wychodzi im świetnie. Ale najważniejsza jest ta drużynowość i serce do walki. Obecna Barca jest wspaniała, cudownie i pięknie grająca, ale myślę, że w pewnym momencie się to skończy. Może styl Atletico to przyszłość Dumy Katalonii?