- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1643 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
92
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
17 odpowiedzi
Batys
13
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
26 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1643 Culés
0
Mam pytanie,czy to możliwe żeby tak duże transfery pokroju Suareza czy Jamesa mogły się zwrócić klubowi z koszulek itp w ciagu paru lat?Wydaje mi się że takie pieniądze mogą zwrócić się tylko w wygranych trofeach,a nie raz i nie dwa spotkałem się z opinią że jakiś transfer 80mln+ zwrócił się z koszulek.
0
@busquets5 te koszulki to już dawno się zwróciły
6
@busquets5 Nic się nie zwraca z "koszulek", bo klub ma z nich tak naprawdę niewielką prowizję, więcej bierze Nike - musieliby sprzedać kilkanaście-kilkadziesiąt milionów koszulek tylko tego jednego konkretnego gracza, żeby transfer się zwrócił. Natomiast transfery zwracają się tym, że głośniejsze i droższe nazwiska przyciągają sponsorów i popularyzują klub, zwłaszcza w krajach, z których ci gracze pochodzą. Stąd choćby transfer Ardy był świetny, bo w Turcji jest on półbogiem, więc teraz cała Turcja wspiera Barcę i pewnie złapiemy więcej sponsorów jak Beko.
1
@busquets5 Koszulka w Botidze kosztuje chyba ok 80 euro. Trzeba pamiętać, że klub dostaje tylko dany procent z tej ceny. Licząc, że klub dostaje 50% (a ile dostaje to zagadka, podejrzewam ze jednak mniej) to wychodzi 40 euro za koszulkę. Teoretycznie musiałoby zejść 2 mln koszulki z danym nazwiskiem, by ta "zwróciła" koszt. Rocznie klub sprzedaje lekko ponad 1 mln koszulek.
Znalazłem informację, że jest to około 20% z ceny koszulki, więc można sobie już samemu policzyć...