- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1109 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
1
-Świadek każde z pytań skwitował milczeniem - powiedział rzecznik prokuratury Piotr Antoni... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
Batys
2
Macie już zaplanowane urlopy? Jakiś ciekawy kierunek?
102 odpowiedzi
Rastafarnianin
1
Stanowski swoje zrobił, nabił wyświetleń i wpakował go na mine XDA teraz niech sie koleś... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1109 Culés
4
Niedawno na tej stronie był felieton o słabości obrony Barcy. Wczoraj przez pierwszy kwadrans barceloński blok defensywny odpierał raz za razem huraganowe ataki Bilbao, a i później nie stracił koncentracji - dopiero na kilka minut przed końcem po błędzie indywidualnym Alvesa (który notabene przez cały mecz aż się prosił o babola zawalającego bramkę, no i się doprosił) Baskom udało się finalnie wepchnąć piłkę do siatki.
W komentarzu pod tamtym felietonem postawiłem hipotezę, że błędy obronne zdarzają się Blaugranie najczęściej dlatego, że obrońcy są przez większość meczu zajęci klepaniem piłki do pomocników i siebie nawzajem, aż ni stąd ni zowąd muszą powstrzymać błyskawiczną kontrę przeciwnika. Trudno wówczas o szybką zmianę chipa, bo utrzymywanie maksymalnej koncentracji przez cały mecz który toczy się w spokojnym tempie jest rzeczą prawie niemożliwą. Inaczej się broni gdy ma się pełne ręce (nogi) roboty, a inaczej gdy trzeba popisać się jedną czy dwoma interwencjami przez 90 minut. Wczoraj był to pierwszy z tych dwóch przypadków i w mojej opinii defensywa Barcy spisała się praktycznie bez zarzutu :)
2
@cosinus90 Problemy z koncentracją to jedna sprawa, ale moim zdaniem różnica wynikała też z tego, że wczoraj często broniliśmy się nie przed kontrami (jak to zwykle bywa), gdzie jest dużo miejsca, częste sytuacje 1v1, brak asekuracji - tylko przed "normalnymi" akcjami, mając swoją defensywę cofniętą, ustawioną.