- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1813 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
158
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
28 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
3
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1813 Culés
0
Robił sobie ktoś z was przeszczep włosów?
2
@VegetaPolska @MattyCash
1
@VegetaPolska radek majdan
1
@VegetaPolska
5 etapów żałoby to koncepcja psychologiczna stworzona przez psychiatrę Elisabeth Kübler-Ross. Opisuje ona naturalne mechanizmy obronne psychiki i emocje, przez które przechodzi człowiek zmagający się ze stratą, chorobą lub rozpadem relacji. Fazy te nie następują sztywno po kolei i mogą się przenikać.
1. Zaprzeczenie
Początkowy stan szoku i niedowierzania. Psychika chroni nas przed nagłym napływem cierpienia, utrudniając przyjęcie prawdy o stracie. Towarzyszą mu myśli typu: "To nie dzieje się naprawdę" lub "To musi być pomyłka".
2. Gniew / Złość
Gdy szok mija i pojawia się świadomość straty, tłumiony ból przekształca się w złość. Gniew może być kierowany na los, Boga, lekarzy, otoczenie, a także na samego siebie lub osobę, która odeszła.
3. Targowanie się (Negocjacje)
Próba odzyskania kontroli nad sytuacją lub odroczenia nieuniknionego. Pojawiają się myśli: "Co by było, gdybym zrobił coś inaczej?" oraz wewnętrzne negocjacje z losem i próby zawierania układów w zamian za złagodzenie bólu.
4. Depresja
Faza głębokiego smutku, rezygnacji i apatii. Człowiek zaczyna zdawać sobie sprawę z ostateczności straty. Towarzyszy temu poczucie bezsensu, utrata energii, wycofanie się z życia społecznego, a nawet zaburzenia snu i łaknienia.
5. Akceptacja
Ostatni etap, który nie oznacza radości czy zapomnienia, lecz pogodzenie się z nową rzeczywistością. Ból staje się łagodniejszy, a osoba wraca do codziennego funkcjonowania i odzyskuje równowagę psychiczną
0
@VegetaPolska Vegetka musi być zakolakiem
0
@VegetaPolska tatuaże dragon ball prezes robią robote.
0
@MessiForeverTheBest nie no, jaja sobie robisz xD
0
@Ryoumen ale z moimi włosami jest coraz gorzej.
1
@gumaz na głowie tatuażu sobie nie zrobię.
0
@VegetaPolska a masz krilana gdzies?
1
@gumaz nie mam. Musiałbym nogi robić, żeby go gdzieś zmieścić.