- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1965 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
82 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1965 Culés
11
Malowani Polacy Rodacy
1/30
Witam wszystkich i zapraszam do mojego nowego cyklu w którym przedstawiał Wam będę moją osobistą topke 30 malarzy z Polski. Kolejność jak najbardziej przypadkowa, tylko ostatnie 30 miejsce będzie moim ulubionym. Przedział wiekowy będzie duży, lizne też troche współczesności ale zdecydowana większość to wiek XIX i XX.
Dzisiaj zaczynam z wysokiego C, mianowicie bardzo znany, już niejednokrotnie przeze mnie prezentowany Aleksander Gierymski.
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/71/Aleksander_Gierymski.jpg
Malarz chyba najwybitniejszy jeśli chodzi o polski realizm, mimo że żył ledwie 51 lat zapisał się złotymi zgłoskami w historii malarstwa. Całe życie bardzo cierpiał, choroba psychiczna towarzyszyła mu od najmłodszych lat, wywarła na nim olbrzymi skutek co widać w obrazach. Skupiał się w swoich dziełach na realizmie, fascynowało go bardzo granie światłem, jak oddać to co za mgłą, w cieniu czy pełnym blasku słońca. Malarz był niesamowitym perfekcjonistą, wiele jego obrazów sam zniszczył, nad częścią pracował czasem i po kilka lat. Wiele jego dzieł to żywe ukazanie nędzy i codzienności ubogiego życia zarówno na wsi jak w mieście.
Strasznie ciężko wybrać jego ulubione dzieło, ma ich zbyt wiele. Na pewno nie mogę nie pokazać w mojej ocenie jednego z najsmutniejszych i najbardziej realistycznych.
"Trumna chłopska"
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/06/Aleksander_Gierymski%2C_Trumna_ch%C5%82opska.jpg
Jeśli chcesz być wołany do następnych części prosze o wiadomość.
@BillyButcher @Zoker @Jakchcesz @Forza_Juve @Safrani @8stoichkov8 @macio_944
@fcbarcafan19 @Comentateiro @misterio
2
@Rastafarnianin dzięki. Jak najbardziej chcę być wołany.
2
@Rastafarnianin Epic!