- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1537 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
65 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
draxidox
10
jezu, jak dobrze, że ten człowiek nie został prezydentem polski.Piszą do niego sygnaliści jak... » Czytaj dalej
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1537 Culés
20
81 lat temu, 1 sierpnia 1944 roku doszło do wybuchu Powstania Warszawskiego. Tysiące Polaków (w tym dzieci) ruszyło do walki z zamiarem oswobodzenia stolicy spod niemieckiej okupacji, aby podjąć Sowietów jako gospodarz we własnej stolicy lub też żeby po prostu umrzeć na własnych zasadach. Był to akt niezwykłej odwagi i poświęcenia na który zdobyli się w tej trudnej sytuacji dla miasta jego mieszkańcy.
Niestety, Niemcy jak to Niemcy, w ramach odwetu postanowili zrównać miasto z ziemią. W wyniku niemieckich bombardowań ucierpiało 60% infrastruktury miasta. W samym powstaniu poległo ok. 18 tys. zabitych żołnierzy polskich a ok. 25 tys. rannych. Straty ludności cywilnej wyniosły od 120 do 200 tys. zabitych... [PolskaZbrojna]
https://zapodaj.net/plik-jfonOxjeZU
Czy powstanie było potrzebne? To pytanie będzie padało zapewne co roku i wielu mądrych będzie pisało z ciepłej kanapy, że nie, po co, przecież co 10 tylko miał karabin itd. A ja niezmiennie będę twierdzić, że skoro powstańcy i ich dowódcy się na nie zdecydowali to najwyraźniej w tamtym momencie tak - było potrzebne. I każdy żołnierz biorący udział w tej wojnie jest bohaterem.
Pamiętajmy o nich i miejmy nadzieję, że czasy powstań mamy już za sobą...
Żołnierze batalionu „Kiliński” sfotografowani podczas powstańczego pogrzebu na ul. Zgoda:
https://zapodaj.net/plik-yMgXSRrSIo
Najmłodsi uczestnicy powstania podczas nauki strzelania:
https://zapodaj.net/plik-WOI17jE8ES
„Szary Wilk” – niemiecki transporter Sd.Kfz.251, zdobyty przez powstańców ze Zgrupowania „Krybar” na 5. Dywizji SS „Wiking”. Zdjęcie wykonane na ul. Tamka:
https://zapodaj.net/plik-TUJhhtsGef
Od siebie mogę jeszcze polecić utwór Sabatonu o naszych bohaterach. Zawsze miło kiedy zagranicą doceniają naszą historię:
@macio_944 @Comentateiro @misterio @July_6_BcN @michal26 @Ojciec5tkidzieci @escarabajo @FcPortoFan1999 @MesQueUnClub_87 @NeroTFP1
4
@Kgorecki2500 Cześć i chwała walecznym powstańcom, bohaterom!
Pamiętajmy o poległych, pomordowanych w swoich modlitwach!
0
@Kgorecki2500 chłop jeszcze sabaton wkleja, no nie mogę... wy macie chociaż chwile zastanowienia przed wciśnięciem enter?
0
@Ramon_Villaverde A co ci to przeszkadza?