- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 2003 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
83 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 2003 Culés
1
Mapa elektrowni atomowych poniżej. Przecież to jest jakiś żart...
https://www.carbonbrief.org/mapped-the-worlds-nuclear-power-plants/
3
@esem91 Smutna ta mapa. To pokazuje jaką wizję miała polska klasa polityczna od 1989 roku. Miała być budowana elektrownia, ale lud zaprotestował i pomysł upadł. Podobnie było z wiekiem emerytalnym 67 lat.
Każda dobra idea jest uwalana, bo prosty polski lud protestuje, a grupa głupich polityków temu przyklaskuje.
3
@esem91 To tylko pokazuje jakich szkodników my wybieramy. Nie potrafia a raczej nie chcą zrobić żadnego dużego projektu. Szczytem marzeń jest most albo strefa relaksu.
2
@Comentateiro We Francji swego czasu też istniał sprzeciw wobec elektrowni atomowych (mogę się mylić), ale ostatecznie postawili na swoim.
Elektrownie atomowe to powinna być absolutna podstawa.
Ciekawi mnie też fakt, że niektórzy rzekomi ekologowie są przeciwni atomowi. Wiem że ta technologia ma wady, ale działanie przeciwko atomowi jest moim zdaniem działaniem na szkodę państwa i społeczeństwa.
3
@Bolton @Comentateiro Strach bardzo często wynika z niewiedzy. Sytuacja z elektrowniami atomowymi na tle konkurencyjnych źródeł energii, to wypisz wymaluj przeświadczenie ludzi o środku transportu jakim jest samolot. Kiedy w wiadomościach podadzą, że zginęło 160 osób, bo samolot spadł, to wielkie poruszenie. To, że statystycznie co roku więcej ginie w ruchu drogowym już nie ma znaczenia. Podobnie ludzie patrzą/patrzyli na "zagrożenie" związane z atomem, bo kiedyś gdzieś była awaria. Niestety w świadomości ogółu takie myślenie bierze górę nad racjonalnym i dlatego tyle lat to blokowano.
2
@misterio Te nastroje również są podsycane przez osoby dla których dobrym jest sprzeciw wobec atomu. Dla mnie idealnym rozwiązaniem (jako laika) byłyby elektrownie atomowe, panele fotowoltaiczne na budynkach tam gdzie to możliwe i może turbiny wiatrowe na otwartej wodzie.
Aktualnie taką najczęstszą wadą jest niby składowanie odpadów z elektrowni, ale w wielkim schemacie nie stanowi to dużego problemu, a i są technologie, które ten problem mogą w dużym stopniu rozwiązać. No i oczywiście koszty początkowe również są wysokie, ale szczerze mówiąc wolałbym żeby pieniądze były przeznaczane w tym celu, nawet jeżeli początkowo pochłonie to dużo pieniędzy.