La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 748 Culés

2

No i w tym miejscu muszę się akurat zgodzić. W moim mieście jest osiedle zudowane w latach 70 i 80. Wszystko zbudowane na planie kwadratów. Cztery budynki tworzą wewnątrz przestrzen. Wewnątrz tej przestrzeni miejsce na mały park lub plac zabaw, które zresztą są niemal co kawałek, drogi praktycznie z 4 stron budynków, przy każdej takiej drodze miejsca parkingowe. A teraz? Klatki po kilka metrów z placem zabaw na 2 metry kwadratowe z jedną huśtawką byle wpisać sobie w papiery. Niw można jednak generalizować, bo za miastem stworzyli osiedle na około tysiąc miejsc mieszkaniowych i zrobili to z sensem. Jest park, przedszkole, podziemne parkingi, sklepy oraz place zabaw czy miejsca dla dzieci do rekreacji. Głównie na rzecz prlowskiego budownictwa przemawia fakt, że to wszystko było budowane z myślą o ludziach i ich życiu, mimo wszechobecnego socjalizmu, dziś deweloper myśli tylko o tym ile zarobi i jak szybko.

0

@BorzyKrzys za PRL też budowano różnie. Wtedy nie robiono parkingów, bo samochodów było mało. Generalnie to zarówno do dzisiejszej jak i tamtej budowy można i jest się o co przyczepić.
Pewnie nie wiesz, lub zapomniałeś, że wiele rzeczy na tych peerelowskich osiedlach powstało już po PRL.

1

@Safrani Ale było na to miejsce. Na dzisiejszych nie ma za bardzo miejsca na kolejne modernizację.

0

@BorzyKrzys gdzie było, tam było. Budownictwo mieszkaniowe PRL bardzo się od siebie różni. Zupełnie inne w latach 60, inne w latach 70, a jeszcze inne w 80. Osiedla z lat 80 rzeczywiście miały miejsce i było tam dużo zieleni. Teraz są betonowe parkingi.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?