La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1762 Culés

0

Nadal vs Kyrgios rivalry


konto usunięte

0

@barcelonaLM Kyrgios przez Ruuda rzucał krzesełkami więc wiesz xD

Ale ogólnie to Kyrgios potrafił grać na BIG3

3

@barcelonaLM Nadal w swoim prime był piękny na hardzie.Za mało trochę osiągnął względem umiejętności na twardej.

1

@barcelonaLM Nadal co zrobił wtedy w 2022 last dance.

Ogromna szkoda, że nawet wtedy dopadły go ciężkie urazy. Najpierw złamane żebro z Carlitosem w IW.

Potem kontuzje przed RG, ale dał radę i zagrał genialnie na Serba w 1/4. Potem ten niesczęśny Wimbledon, gdzie zaczął grać jak z nut i mógł być epicki finał na Serba.

2

@Encore to wiadomo

Po US Open 2013 potem grał świetne AO, ale kontuzja w finale na Wawrinkę zabrała szansę na szlema.

Potem po 2013 roku ogólnie były duże ciężary. Jeszcze FO dał radę wygrać, ale on tam nawet nie musiał być prime (nawet grając na trudnych rywali), żeby wygrywać - patrz 2022, ale spokojnie mógł więcej.

Ogólnie AO to były męczarnie w kontekście urazów

0

@Encore na trawie też bym powiedział, że powinien wygrać więcej (może nie tak wiele jak na hardzie, ale powinien) - on od W 06 dochodził do finału każdego W do roku 2011.

Mocno na niekorzyść jego zagrało też granie częściej pod dachem i takie pojedyncze mecze na serwobotów. Z Wimbledonu 2017 (tutaj niby 4 runda, ale widać było, że w 2017 wrócił Rafa), 2018 czy 2022 mógł wyciągnać jakiegoś wina.

1

@mekston 2017 przegrałby z Federerem, 2018 to była najlepsza szansa, niestety przepisy przeszkodziły

0

@barcelonaLM Rafa w prime miażdżył Rogera na hard court. Takiego Alcaraza czy Sinnera to by odprawił rowerkiem

0

@barcelonaLM możliwe, że by przegrał, ale szkoda, że nie widzieliśmy tego meczu.

Tak samo 2022 z Serbem mógł być obiecujący finał

Plus oczywiście boli rezygnacja z Wimbledonu 2009, 2016 chyba, też 2021

1

@mekston w 2019 Fed wygrał to tym bardziej w 2017. Wtedy Federer miał sposób na Nadala, chociazby złomowanie w IW

1

@barcelonaLM tak było, że tam Fed trochę pozmieniał w swojej taktyce na Rafę.

2019 to był last dance Feda, ale też gruby choke w finale, gdzie dominował Serba, ale well taki jest tenis.

Natomiast Rafa mógł mimo wszystko wziąć AO wtedy. Wyrównane starcie, ale to Fed był górą. Rafa też mógł odczuwać długie starcie z Dimitrovem - który zagrał chyba mecz życia i może turniej życia na szlemie, ale na Rafę nie starczyło.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?