La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1763 Culés

7

Wiceminister Obrony Narodowej Paweł Bejda podpisał umowę offsetową z koncernem Northrop Grumman w związku z realizacją II fazy programu obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Wisła. Łączna wartość zobowiązań wynosi 300 mln złotych.

W umowie przewidziano następujące zobowiązania Northrop Grumman wobec strony polskiej:

integrację radiolokatorów Sajna oraz Bystra z systemem dowodzenia obroną przeciwlotniczą i przeciwrakietową IBCS;

przekazanie zdolności do produkcji nowych typów amunicji do armat automatycznych Mk44/S Bushmaster II stosowanych w KTO Rosomak oraz BWP Borsuk, armat czołgowych M256 instalowanych w czołgach podstawowych M1 Abrams oraz lekkich armat automatycznych M230 wykorzystywanych w śmigłowcach AH-64 Apache;

pozyskanie zdolności do szkolenia kadr technicznych systemów wsparcia dowodzenia oraz kierowania walką dla przeciwlotniczych i przeciwrakietowych zestawów Narew i Wisła.

W oficjalnych komunikatach podkreślono znaczenie umowy offsetowej dla większego zaangażowania polskiego przemysłu obronnego, szkolnictwa wojskowego oraz samych Sił Zbrojnych w produkcję, obsługę, serwis, szkolenie, rozwój i utrzymanie zestawów Narew oraz Wisła. Równie istotne jest przekazanie stronie polskiej kompetencji w produkcji nowoczesnej amunicji wielu typów. Efektem może być uzyskanie przez Polskę większej niezależności w kluczowym obszarze, a także zagwarantowanie dostępności nowoczesnych środków bojowych dla wprowadzanych do służby typów sprzętu wojskowego.

0

@Safrani Ciekawe komu zlecą produkcję - której polskiej (czy aby na pewno) spółce?

1

@maroon było to wymionione. Wszystko polskie firmy

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?