La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1528 Culés

konto usunięte

2



I właśnie dlatego Curie Skłodowska dostała jako jedyna Polka/Polak dwie nagrody Nobla:)


9

@MESSIah16 Nie żebym ja podzielał zdanie pana Janusza, ale jak on sam wielokrotnie mówił, wybitne jednostki się zdarzają, on mówi o ogóle społeczeństwa, to nie znaczę, że na przykład w danej grupie osób więcej kobiet nie jest bardziej inteligentnych od mężczyzn

konto usunięte

2

@WiernyKibic111 tylko, że to nie jedyna wybitna kobieta. A kiedyś też miały ograniczony dostęp do nauki. Dziadek się odkleja któryś raz.

19

@MESSIah16 Teraz nie mają ograniczonego dostępu do nauki,ba - mają nawet stanowiska a i tak zajmują się podobnymi cyrkami i potwierdzają tezy JKM. Czy ktos widział aby na ten przykład faceci w Sejmie nie wiem - biegali i grali w piłkę? Czy cos podobnego? Chodzi mi tutaj o zorganizowane akcje a nie o używanie gaśnicy czy inne indywidualne popisy.

konto usunięte

2

@maroon no nie mają i widać, że coraz więcej kobiet jest menedżerami wielkich firm, wysoko postawionymi politykami czy naukowcami

1

@maroon Ty w sumie to nie pomyślałem o tym wcześniej. Wyskok Pana posła Grzegorza Brauna można podciągnąć pod jakąś akcję dla dobra jakiejś innej grupy tak jak te poślice odstawiły ten swój „taniec”.

1

@MESSIah16 to Skłodowska dostała te nagrody za taniec?

konto usunięte

1

@ObiwanKenobi A tak napisałem? Na sejmowym korytarzu leżeli pijani politycy, gość gonil z gaśnica ale pol internetu płacze o kilkuminutowy taniec. Pomijam, że nie jest to dobre miejsce do tańca. Ale czesc prawicowych dziennikarzy burzyła się, ze robiły to w środę popielcowa, a to żaden argument.

Po drugie stwierdza, ze są istotami pośrednimi. No to podałem przykład kobiety, która osiągnęła w życiu hohoho więcej niż Korwin. Mimo, ze żyła w czasach, w których jako kobieta miała ograniczony dostęp do nauki w miejscu urodzenia.

6

@MESSIah16 nie kojarzę leżących, pijanych polityków w sejmie, ale o latanie z gaśnicą to jednak więcej niż pół Internetu płakało.

A odstawianie takiego cyrku w sejmie nawet o krok nie przybliża ich do Skłodowskiej i porównywanie do niej idiotek co myślą, że jest 90 płci w najlepszy wypadku jest tylko śmieszne.

A co do kobiet to, że znalazł się wśród nich jeden lub drugi wyjątek nie oznacza, że to co napisał jest błędne. To tak jak z ortografią. Masz pewne zasady pisowni, ale i tak kilka czy kilkanaście wyrazów się z nich wyłamuje.

konto usunięte

1

@ObiwanKenobi

Już podpowiem : Bogdan Pęk

To co napisal jest obrzydliwe. Uwaza kobety za kogos gorszego od mężczyzn. Kobiety mogą swobodnie uczyć się od ok 100 lat i całkiem sporo w tym krótkim w perspektywie historii okresie zdziałały.

Może wy uważacie inaczej ale ja nie sądzę że moja siostrzenica jest kimś gorszym od mojego siostrzeńca. Nawet jeśli mówi o tym dziadek,który słynie z przegrywania wyborów 1 po 2 :)

1

@MESSIah16 to jak podpowiedziałeś to powinieneś też wiedzieć, że nie leżał w sejmie tylko w hotelu sejmowym. Ot taka drobna różnica.
A gdzie napisał, że są gorsze od mężczyzn? Warto też czasami jednak sprawdzić wypowiedź, do której się odniósł.

To teraz porównaj i odpowiedz na pytanie czy przez te 100 lat kobiety osiągnęły więcej od mężczyzn? Czy osiągnęły chociaż 20% tego co mężczyźni?


konto usunięte

1

@ObiwanKenobi ciężko było osiągnąć więcej, skoro lwia czesc z siedziała w domu z dziećmi. Ale osiągnęły dużo i na pewno nie są kimś gorszym. Napisał, ze sa kimś pomiędzy, więc jasno to sugeruje. Zreszta nie raz tak mówił.

Curie Skłodowska jasno pokazuje, że kobieta także może dotrzeć na szczyt. I to pomimo okoliczności, w których przyszło jej żyć. Korwin przy niej to malutki pieniacz.

Faktycznie, na sejmowym korytarzu. Tak czy siak kompromitacja ogromna.

konto usunięte

1

@maroon tylko "tezy" Kp
Korwina to uprzedzenie. Bo kilka przykładów potwierdza, że jednak nie sa pomiędzy. Gdyby tak było, gdyby były glupie jako grupa, to nie było Sklodowskiej i innych wybitnych kobiet z Noblami itp.

A to, że jakaś jakaś grupa tańczy nie potwierdza, ze są gorsze czy głupsze. Ludzie mają różne defekty

2

@MESSIah16 jak siedziały z dziećmi to teraz dochodzimy do wypowiedzi Korwina, do której się odnosi jego wpis.

Jak mogłeś napisać coś tak obrzydliwego? Czyli w twoim mniemaniu dzieci są gorsze? To masz na myśli? W dużym te dzieci według ciebie są gorsze od kobiet?

I znów podpierasz się Skłodowską. Nie znasz innej Półki, która osiągnęłaby sukces? Tak jak pisałem wcześniej zawsze znajdą się wyjątki tak jak w ortografii

konto usunięte

1

@ObiwanKenobi Kobieta i mężczyzna to ludzie dorosli. Dzieci są dziećmi. Nie napisałem nigdzie, ze dzieci są gorsze. Napisałem jedynie, ze siedząc z nimi w domu ciężko rozwijać np naukowa karierę.

I co, że podpieram się Skłodowska? To idealny przyklad, że zakładanie ze kobiety sa głupsze od mężczyzn jest błędne. Do dziś czekam na następnego podwójnego Nobla dla Polaka.

Jeśli dla Ciebie nie jest obrzydliwe, że ktoś z góry zakłada, że Twoja córka będzie głupsza niż Twój syn, to ok.

0

@MESSIah16 jak posłucham posłów pisu to tu dopiero mamy doczynienia z piaskownicą;)

0

@MESSIah16 „Kobieta i mężczyzna to ludzie dorosli. Dzieci są dziećmi. ” to jeszcze cię wyśle do całej wypowiedzi Korwina. Zdążyłeś zobaczyć?

Jak to nie napisałeś, że dzieci są gorsze?wedlug ciebie słowa Korwina są obraźliwe dla kobiet bo oznacza, że są gorsze czyli jednocześnie sugerujesz, że dzieci są jeszcze gorsze. Cytuję „Ale osiągnęły dużo i na pewno nie są kimś gorszym. Napisał, ze sa kimś pomiędzy, więc jasno to sugeruje.”

Skłodowska to idealny przykład, że trafiła się jedna taka kobieta nie głupsza od facetów.

„Jeśli dla Ciebie nie jest obrzydliwe, że ktoś z góry zakłada, że Twoja córka będzie głupsza niż Twój syn, to ok.”
Naprawdę to cię obrzydza? To masz bardzo niski próg obrzydzenia. No nie jest to obrzydliwe. Niech będzie jak Skłodowska i udowodni, że jest inaczej.

konto usunięte

1

@ObiwanKenobi aa czyli to twoja córka musi udowodnić, że jest lepsza od syna. Wg mnie na starcie sa równi, życie pokaze kto zdziała więcej.


Nie sugeruje, że dzieci są gorsze. Są małe, one mają czas zdobywac wiedzę i doświadczenie.

Na tle Sklodowskiej ten dziadek jest bardzo mały. O niej będą pamięta zawsze, o nim za 100 lat garstka osób.

0

@MESSIah16 „ Wg mnie na starcie sa równi, życie pokaze kto zdziała więcej” czym to się różni od mojej wypowiedzi? Na starcie czyli kiedy? W momencie urodzenia? Pójścia do szkoły? Rozpoczęcia pracy? Czy ktoś o noworodku mówi, że jest głupszy od drugiego bo jest płci żeńskiej?

Twoją wypowiedź i oburzenie na Korwina jednak jasno sugeruje, że uważasz dzieci za gorsze.

Przez chyba 5 wpisów piszesz tylko o Skłodowskiej i jeszcze nie zdążyłeś znaleźć kolejnego przykładu.

konto usunięte

1

@ObiwanKenobi "Przez chyba 5 wpisów piszesz tylko o Skłodowskiej i jeszcze nie zdążyłeś znaleźć kolejnego przykładu."


Przecież masz mnóstwo kobiet, które odegrały wielki wpływ na świat. Margaret Thatcher. To, że piszę o Sklodowskiej, nie znaczy, że innych nie ma.

Uważam dzieci za dzieci. To oczywiste, ze nie mają wiedzy i doświadczenia dorosłego człowieka(z wyjątkami). Korwin uwaza dorosłe kobiety za głupsze od dorosłych mężczyzn.

0

@MESSIah16 Ale po co one tam tańczą? To nie chodzi o to że one są jakieś ułomne czy coś, tylko ktoś gdzieś na świecie wymyślił taką akcję, aby dotrzeć do grupy która łyka takie cyrki. Ta teza dotyczy tej grupy docelowej. Ta grupa nie czeka na jakieś logiczne wywody które do niej dotrą, tylko interesują ją takie happeningi. Owszem - znajda się i tacy faceci, ale jakoś nie znam podobnej akcji która jest adresowana do facetów.

konto usunięte

0

@MESSIah16 Od wielu wielu lat kobiety mają równy dostęp do wszelkich dóbr jak mężczyźni, a mimo to w kluczowych dziedzinach ja fizyka, biologia, chemia, matematyka wciąż to mężczyźni w większości (i to zdecydowanej) otrzymują nagrody. Dlaczego?

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?