- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1487 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
5
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
27 odpowiedzi
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
79 odpowiedzi
Safrani
3
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
25 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1487 Culés
1
apropo Kamiły Walijewej...
bardzo mi się nie podoba ta decyzja. Szczerze, to nie wierzę, żeby 15-letnia dziewczynka (to dobre słowo, szczególnie widać po jej drugim występie i reakcji bezpośrednio po) sama wymyśliła i z własnej woli zażywała doping. Każdy wie, że brała to, co jej dawali trenerzy jako "suplementy diety" czy coś takiego. I nie sądzę, by jakakolwiek 15-latka, czy to w Rosji, Polsce, USA czy Francji dopytywała o skład i go analizowała z listą substancji zakazanych WADA. W tej sprawie to sądzeni powinni być przede wszystkim jej trenerzy i lekarze, a także działacze związkowi i to nie przed WADA czy CAS, tylko przed Trybunałem Karnym w Hadze, bo świadome podawanie środków o niebezpiecznych właściwościach i skutkach ubocznych dzieciom powinno być traktowane jako zbrodnia. Z wyrokami karnymi Trybunału w Hadze być może udałoby się takie osoby wyeliminować ze świata sportu, bo miałyby automatycznie "ban" na podróże do wszystkich cywilizowanych krajów świata...a sam "sąd" nad 15-letnim (dzisiaj już 17-letnim) dzieckiem budzi moje politowanie. To zwykłe pójście na skróty, w którym osądzona została tak naprawdę ofiara chorego rosyjskiego systemu. Czy powinna zostać zawieszona? Pewnie tak, na pewno nie na tak długo, ale jej sprawa powinna być poboczna w stosunku do innych rosyjskich zbrodniarzy, którzy teraz zamiast za to odpowiedzieć, to po prostu poszukają sobie nowej ofiary, na której będą testować nowe specyfiki, a ta dziewczyna zostanie sama z niczym.
https://www.sport.pl/inne/7,64998,30649659,rosjanie-przekombinowali-trybunal-nie-uwierzyl-w-doping-w.html#s=SNO_Img_1
0
@Destroyer_of_Worlds Ani WADA, ani CAS, ani nawet Trybunał w Hadze nie mają jak ukarać trenerów czy lekarzy. Ban na podróże? Znajdą słupa.
Kara za doping powinna być jedna. Dożywotnia dyskwalifikacja. Doping w sporcie to zwykła kradzież. Skoro można nauczyć dziecko, że okradanie innych jest złe, to tak samo można zadbać o to, by analizować skład zażywanych leków i suplementów. Przecież nie musi tego robić ręcznie 12 czy 15 latka, a można ten proces uprościć i zautomatyzować. Wystarczy zrobić bazę danych, co i w jakiej ilości jest dozwolone.