- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1712 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
3
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
doc
4
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
12
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1712 Culés
1
A więc zaczynamy nowy okres w dziejach III RP. Po 8 latach zmiana większości w Sejmie, przy podzielonym jak nigdy społeczeństwie. Jak na razie TVP i inne instytucje obsadzone przez PiSowców mocno się trzymają i nie dają za wygraną.
Zapowiedzi unieważniania wyboru sędziów TK czy wyroków TK uchwałą Sejmu niesie ze sobą spore ryzyko zdestabilizowania państwa poprzez pogłębienie dualizmu prawnego w najważniejszych organach sądowych RP.
Obiektywnie opozycja ma rację, że KRS czy dublerzy w TK zostali powołani niezgodnie z prawem - tylko, czy cokolwiek, w miarę rozsądny sposób, da się z tym zrobić? Uchwałę druga strona może uznać za nieważną i wtedy co, fizyczne usuwanie sędziów z TK? Kaczyński widząc zapowiedzi opozycji zaczyna dokręcać śrubę polaryzacji, powtarzając narrację o antypolskości KO, jednocześnie tworząc mit ukradzionego zwycięstwa 15 października. Próby zmiany obsady konstytucyjnych organów uchwałą Sejmu idealnie wpisują się w narrację Kaczyńskiego o antypaństwowości nowej większości.
To jak cała sytuacja się rozwinie, zależy od tego, czy któraś ze stron ostatecznie pójdzie na ustępstwa, a jeżeli tak, to kiedy by to miało nastąpić.
3
@barcelonaLM Wnioski? Kaczor to chory i zakompleksiony człowiek. Oby zniknął z polskiej polityki jak najszybciej.
0
@partymaker Nigdy nie zniknie. Nawet jak zrezygnuje z bycia szefem PiS, to i tak będzie honorowym prezesem i będzie zarządzał jak Piłsudski w Sulejówku. Uważam, że po przegranej podejmie się jeszcze ostatniej misji w polityce.