- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 906 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
170
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
5
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 906 Culés
4
Konfederacja jako partia z połączenia Nowej Nadziei oraz Ruchu Narodowego.
Kierunek - centroprawicowy. Łagodzenie światopoglądu, brak pokemonów na listach, pozyskanie centrowego elektoratu.
Korwin tworzy nową partię, zawiązuje sojusz z Braunem i Piechem (PJJ). Radykalnie prawcowa, stricte monarchistyczna, konserwatywno-liberalna , ale bardzo...no mówiąc krótko - mocna w przekazie.
Start na wiosnę.
Czy Waszym zdaniem jest opcja, by oba ugrupowania zdobyły powyżej 5%?
@barcelonaLM @Kgorecki2500 @tomek8756 @Ojciec5tkidzieci @mekston
1
@michal26 Życzę każdej z partii poparcia rzędu 4,9.
Na umiarkowanego Bosaka nie dam się nabrać nigdy, to mrzonka.
A to drugie ugrupowanie to jakiś koszmar.
2
@michal26 Tak, ale pytanie, czy Ruch Narodowy to nie jest to co charakteryzuje to co opisałeś w przypadku Korwina? To są również bardzo skrajne jednostki, mocne w przekazie, radykalnie prawicowe.
Jeśli Konfederacja chce mieć sensowne poparcie, to moim zdaniem nie może się wiązać z Ruchem Narodowym, który ma mocny PR skrajnie prawicowy. Oni muszą iść w coś bardziej liberalnego, tylko że w kierunku prawej strony. To jest mocny elektorat w tym kraju, wiele osób ze społeczeństwa to tradycjonaliści, czy katolicy, więc tylko tak mogą przygarnąć osoby by osiągnąć dobre rezultaty procentowe w poparciu. A z Ruchem Narodowym moim zdaniem to się nie uda.
0
@michal26 Polecam wywiad JKM u Jaruzelskiej. Dziś wrzucony. Prawdopodobnie w sobotę wyjaśni się przyszłość Konfederacji.
0
@michal26 Ta Korwina tak - Konfederacja - nie
0
@michal26 Konfederacja? Być może. Korwin? Nie. Ale Braun chyba nie za bardzo chce odchodzić :P
@macio_944 Może i są ale będąc w koalicji jednak są te kompromisy programowe. A liderzy/członkowie RN jakoś lepiej moim zdaniem wypadają publicznie np. Bosak, Bryłka
0
@macio_944 tylko właśnie zauważ, że oni się mocno tonują w Konfederacji. Także ja jestem zdania, że jest to do zrobienia, tylko muszą to zrobić mądrze i takiej partii brakuje. Mi się ogólnie wydaje, że my źle postrzegamy polityków. Oni mówią coś po coś. Prawdziwych poglądów nie znamy. Znamy tylko te, które głoszą, bo taki jest elektorat. Jedynym politykiem, którego poglądów jesteśmy pewni, to Korwin. Serio. Jedyny. Bosaki, Mentzeny, będą oczywiście głosić poglądy podobne do swoich, ale nigdy nie wiesz jakie jest ich prywatne zdanie.
Ja powiem tak. Konfederacja (być może konieczny rebranding. To już zdaje się na Ciebie, bo Ty jesteś bardziej specjalistą tutaj) musiałaby być wprost konkurencją 3D.
Nastawienie na polski interes (a nie UE jak Polska 2050), bardziej konserwatywna odmiana, ale bez udziwnień typu "brak aborcji z gwałtu...".
Brak tych wszystkich skrajnych radykalizmów.
I to ma sens. Pod warunkiem jak mówię - tonowania się i postawienia na łagodniejszy przekaz i poszerzenie oferty.
No a Korwin z Braunem i tymi wszystkimi kurła PJJ niech sobie stratują, jako far right i tyle. Tacy też są potrzebni by nagłośnić problem. Podobnie partia Razem. Nagłośnienie problemu i ograniczyć się tylko do 5-6% w Sejmie, 10 posłów.
A TD i Konfa (ale po powyższych zmianach) super, jakby zastąpili tych kiejkutów z PO i PiS...
0
@maroon no właśnie muszę obejrzeć. Zarzuce sobie do snu xD
2
@Azi Ta Korwina osiągnie, a Konfa nie? Poważnie? Raczej na odwrót...już wyborcy pokazali gdzie jest miejsce JKM w obecnej polityce..
0
@Kgorecki2500 podałem taki scenariusz, bo taką wizję bym miał. Braun mi nie siedzi, ale doceniam to, że jest konkretny i charakterny. Jest jakiś. No i nie sabotował zadań...
Tacy też są potrzebni w polityce, ale gdzieś tam w dalszych rzędach...z Braunem chyba nie da się osiągnąć 15-20%. No, ale da się przekroczyć 10%, czego nie można powiedzieć o JKM..
0
@michal26 Jeżeli Konfederacja z Braunem zrobi sobie swój w miarę stały elektorat na poziomie 10% to można myśleć jak tu go wykolegować. Na razie jako takiego działacza w terenie bym trzymał. Ale boję się, że Korwinowi naprawdę coś odbije
0
@michal26 do wyborów jeszcze baaaaaardzo daleko. Konfa zdąży się pokłócić o władzę bez zdecydowanego lidera. A Korwin ma ogromne doświadczenie i - niestety - szerokie grono miłośników. Zrobi się w kraju źle to poparcie mu skoczy.
0
@michal26 Ja mam wrażenie, że Konfederacja miała swoją konkretną szansę w ostatnich wyborach (być może jedyną) i ją spartoliła z kilku powodów. Co będzie za 4 lata, trudno przewidzieć, bo wojna i sprawy federalizacji UE mogą potoczyć się różnie.
No i jak ma niby wyglądać ta nowa centroprawicowość?
Przywrócenie kompromisu aborcyjnego?
Więcej socjali?
Mniej kościoła?
0
@Kgorecki2500 Korwinowi na bank odbije. Kwestia czy Brauna da się kontrolować. Jeśli ograniczy się do tego co robił w kampanii, to mógłby być częścią Konfy
0
@Azi takie szerokie, że osiągnął 42 wynik spośród wszystkich Konfederatów...
0
@michal26 uważam że bez ludzi takich jak Braun, czyli o wyrazistych poglądach ale umiejących w przeciwieństwie do Korwina grać drużynowo, ten skok na centrum skończyłby się równie tragicznie, co wszystkich zachodnich chadeków, którzy nawet będąc u władzy nie robili prawicowych reform, tylko lewicowe żeby tylko nie dopuścić Lewicy do władzy (co z tego że robiąc to realizowali program lewicy za nich :P). Najlepszym dowodem partia pseudokonserwatywna w Wielkiej Brytanii.
I nawet jeśli komuś nie zależy na konserwatywnej konfederacji, to podobnie byłoby ze zmianami w gospodarce. Mając tylko polityków kierujących się wyłącznie jak najwyższymi słupkami poparcia, Konfederacja skończyłaby pod tym względem jak Platforma z 2007, która też przecież piękne wolnościowe gospodarczo hasła głosiła z tego co czytałem, a wszyscy pamiętamy jak to wyszło w praniu. Dlatego myślę, że warto mieć swoich radykałów pilnujących żeby program był realizowany przynajmniej w pewnym stopniu na zasadzie kompromisu między tym co słuszne, a tym co korzystne politycznie. O ile oczywiście ci radykałowie umieją grać drużynowo, a nie jak Korwin bezmyślnie pierdzielą bzdury w przeddzień wyborów.
Oczywiście przez radykałów nie rozumiem odklejonych płaskoziemców i tym podobnych. Takich trzeba czym prędzej wywalić.