La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 906 Culés

15

Jedyny piłkarz, którego można sprowadzić poniżej pensji Cancelo, a będący sportowo kotem (do Fresnedy nawet nie porównuję bo zjada młodego Hiszpana) to jest... Yukinari Sugawara - perfekcyjny profil piłkarski piłkarza z punktu widzenia potrzeb aktywizacji ofensywnej naszych skrzydłowych - piekielnie szybki, świetny technicznie, potrafi bronić z pozycji wahadła, potrafi fenomenalnie grać kombinacyjnie, ma świetne podania. Przeanalizowałem jego szczegółowe parametry z fbref zarówno z występów na prawej obronie jak i prawego skrzydła - w Barcelonie mógłby być czymś w rodzaju wahadła, zatem łącząc jego parametry z pozycji PO oraz grę obronną z pozycji PS śmiało można powiedzieć że w naszym klubie mógłby być absolutnie topowym piłkarzem.
Nie piszę o tym przypadkowo, gdyż insidersko słyszałem o zainteresowaniu Barcelony tym piłkarzem kilka tygodni temu, w mediach totalnie nic o nim nie słychać - ale jeśli on by się pojawił w Barcelonie to bym był przeszczęśliwy.

0

@JarekS Takich graczy na bokach potrzebujemy. Szybkich i przebojowych.

2

@JarekS Gość gra od 3 sezonów w az alkmaar, ma 23 lata jeśli naprawde robi dobre wrażenie to co sprawie ze nie bylo zainteresowania nim na rynku?

4

@LuminO nazywa sie Sugawara a nie Cancelo i jest japończykim a nie potrugalczykiem a jego agentem nie jest mendes tylko jakiś mało znany gość pewnie dlatego

1

@ciawa94 Dest 2.0

0

@LuminO , @ciawa94 , @PeeM , @Dejvo to kwestia pasowania do konkretnego zespołu - rok temu byłem jedynym na tym forum że Christensen będzie miał pierwszy skład to ludzie niedowierzali i myśleli że będzie to para Araujo-Kounde, gdy Auba szedł do Barcelony też pisałem że będzie to strzał w 10 bo profilem pasował. Christensen też kilka lat grał w Chelsea, a Auba miał też gorszy okres i nie było gigantycznej ilości topowych klubów, które o nich walczyło - to jest właśnie kwestia pasowania profilem do danego zespołu. Auba czy Christensen to były pomysły Cruijff i to widać bo patrzył się na profil piłkarski - Sugawara to fajny piłkarz właśnie wg tego samego klucza.
Dlatego też sporo zawodników Barcelony nie osiąga na rynku transferowym wielkich kwot transferu ze względu na to że często są to piłkarze o bardzo określonym profilu. Japończyk gra na wysokim poziomie od dawna i posiada w 100% każdy możliwy parametr piłkarski pasujący do Barcelony i systemu gry Xaviego ze skrzydłami jakie posiadamy.
PS: Dest tak jak Roque był kotem w worku - mógł być crackiem, ale gwarancji nikt nie daje jak kupuje się jedynie talent. Przykład piłkarza, którego podałem to piłkarz już ograny, a nie kot w worku.

0

@JarekS AZ produkuje przyzwoitych graczy jak to w życiu bywa jeden na kilku się sprawdza w innym lepszym(bogatszym) klubie.
Janssen, Idrissi kariery w PL czy LL nie zrobili.

0

@JarekS Pozostając przy temacie PO. Japończyk do złudzenie przypomina case Desta. W tym, że Dest wydawał się pasować lepiej. Imho, nie ma lepszej opcji od Cancelo.

0

@JarekS to już lepszy ten PO z PSG co pisałeś

1

@FCBurnley to nie ma znaczenia - trzeba patrzyć na zawodników indywidualnie - z Las Palmas 99,99% wychowanków może nigdy nie zagrać w topowym klubie, a trafi się taki Pedri i jest pięknie.

@PeeM Głupotą jest to co piszesz - Dest był talentem i był kupowany jako talent - jego statystyki nie były wybitne nawet w Holandii gdy przychodził do Barcelony. Był też piłkarzem posiadającym nieco inny profil PO, szczególnie jak chodzi o mocne strony niż jest Cancelo czy wspomniany Sugawara, którzy bardziej już teraz przypominają wahadło w stylu Alvesa, a Dest jedynie był pretendentem do bycia takim zawodnikiem jeśli by się rozwinał i jeszcze poprawił w wielu kwestiach. To tak jak byś porównywał Pedriego do Puiga - gdzie Krym a gdzie Rzym. Nawet jakbyś miał największy talent świata który się nie rozwija i gra w podwórkowym stylu to sukcesu w piłce nie zrobi. Dest był takim samym ryzykiem jak dzisiaj Barcelona podjęła w przypadku Roque - fortunę zapłaciliśmy za piłkarza jakim może być a nie jest. Cancelo to piłkarz gotowy ale z problemami psychicznymi, a Sugawara także jest gotowy pomimo relatywnie młotego wieku. Jeśli chcesz dyskutować to proszę o konkrety, fakty wynikające z jakiś zestawień statystyczncyh - coś czym możesz podeprzec to pisanie dla pisania.

@krol211 Barcelona nie wykorzystała dobrego momentu na pozyskanie go. Ja jestem przeogromnym fanem talentu Timothée Pembélé, ale temat jest już spalony - chłopak będzie wykorzystany przy innych roszadach kadrowych PSG. Obstawiam że tak będzie wyglądała PO Realu za jakiś czas, czyli Hakimi i właśnie Pembélé.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?