La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 993 Culés

0

Mówiło sie ze Argentyna ma mega pake na mundial ale jak dochodzi co do czego to zostaje Messi.Czy nie jest to lekko przereklamowana kadra ? @mekston

0

@Encore Ćwiąkała to fajnie wyjaśnił na swoim materiale. Ta kadra jest dobra, ale presja jaka ciąży na Argentynie jest po prostu nienormalna co bardzo paraliżuje piłkarzy. Pytanie jak sobie z tym poradzą i jak poradzi sobie Messi.

konto usunięte

0

@Encore za szybko na wnioski, Arabię zlekceważyli, a potem ciężko jest wrócić.
Meksyk bardzo defensywnie, ale potem Scaloni poprzestawiał i zaczęło iść.
Są w stanie grać bardzo dobry futbol zespołowy, ale mają szczęście i przywilej posiadania wielkich indywidualności w składzie.

2

@Encore nie no, atak mają mega mocny - Messi, di Maria, Lautaro, Alvarez, Dybala, Correa.
Natomiast pozostałe formacje są na przyzwoitym poziomie.

Przy czym przed mundialem mówiło się o świetnej ekipie niekoniecznie ze względu na topowe nazwiska na każdej pozycji tylko z uwagi na wyniki tej drużyny w ostatnich kilkunastu miesiącach (wymiatali).

0

@macio_944 @MESSIah16 @Aragorn33 Dzis pojawily sie opinie ze Ronaldo ciagną koledzy a Messiego nie ma kto i takie wnioski mnie nasunęły

0

@Aragorn33 Tam od dekad to samo, napad kosmiczny, a pomoc z obroną nie dojeżdża na turnieje

1

@Encore takie opinie wynikają bardziej z tego, że Messi potrafi sam sobie wykreować akcję i ją skończyć bramką, a Ronaldo od kilku lat już tylko kampi w polu karnym i jak koledzy mu nie dograją dobrej piłki to CRa nie ma.
Inaczej rzecz ujmując, jak Argentynie nie idzie to zawsze mogą liczyć na idywidualną akcję Messiego, a Portugalia już na CRa w takim zakresie liczyć nie może.

0

@Aragorn33 Ale mówi sie o tym ze w Argentynie Messemu nikt nie pomoze

1

@Aragorn33 @Medium @Encore @MESSIah16 @macio_944 No to na tym turnieju jest na odwrót, bo ta drużyna broni na wysokim poziomie, rywale mają problemy ze stworzeniem okazji (chociażby Brazylia rok temu miała, w tym Arabia poza 10 minutami nic nie zrobiła, strzały Meksyku były z powodu bezsilności piłkarzy, którzy nie potrafili przebić ich defensywy), do tego to jak kasują większość sytuacji natychmiastowym doskokiem po stracie, to jest coś niesamowitego, mało drużyn na świecie tak potrafi. Defensywnie, są gotowi na turniej, problem jest w ofensywie, gdzie nie potrafią podłączyć Leo do rozegrania, brakuje tutaj Lo Celso lub dodatkowego DP i De Paul wyżej.

0

@Encore no to ja się z tym nie zgadzam bo z reguły jak Argentyna jest w formie (a w ostatnich kilkunastu miesiącach była) to Messi może liczyć na wsparcie całej drużyny (dogrania skrzydłowych przed pole karne, krótkie wymiany piłki z pomocnikami przed strzałem na bramkę, dobre wychodzenie na pozycje do jego podań itd.).

1

@Encore No to samo pisałem i do tej samej osoby, jak dla mnie najbardziej jest przereklamowana jako drużyna, tyle się naczytałem jak to jadą po mistrza a przyszło co do czego to znów jeden gościu jak nie wyciągnie pozostałej 10 z błota to nic z tego nie ma, zgadza się presja jest ogromna ale jak zawsze, raz mają Messiego dwa są Argentyna chyba oczywiste było że presja będzie ogromna no i okazało się że jednak CA może nie jest wyjaśnione ale południowo amerykańskie ekipy pozostawią swoją grą niesmak jeszcze ta Brazylia to trochę tuszuje.

0

@Encore pisałem tak przed turniejem, że w połączeniu z tymi kontuzjami przed mundialowymi to nie wygląda tak różowo jak było. Plus mało kto pamięta, że jednak nawet na CA (gdzie ich legenda się zbudowała) to był Messi show, a ARG w wielu meczach męczyła bułę.

Na razie dramat - z Meksykiem wygrali, ale niewiele ponad 0,2 expected goals mówi wiele o tym co grali.

0

@Gall
południowo amerykańskie drużyny pozostawiają niesmak? Ekwador na tych MŚ jak na siebie gra super, Urugwaj solidny ale bez fajerwerków, ale ogólnie Ameryka Płd. nieźle wygląda na MŚ

0

@mekston
a co mieli grać? nie rozumiem Meksyk bronił się w 10, strzelili gola na 1:0 to dali pograć Meksykowi aby kontrować a Meksyk i tak nie mógł nic zrobić z piłką

akurat z Meksykiem zagrali bardzo mądrze i dobrze, tego meczu nie mogli przegrać i wiec też nie szaleli od początku

akurat po korektach Argentyna zagrała bardzo dobrą drugą połowę i zasłużenie wygrała, powiedziałbym że zagrali bardzo turniejowo a że wyglądało to super w obronie to dobrze im wróży

0

@lucca87 Meksyk nie ma armat w ataku wiec nie bylo to trudne akurat grac “dobrze w obronie”. Nawet po 1-0 ARG nie wypracowywala czystych okazji. Oczywiscie po 1-0 mieli swoj wynik ale bylo to wynikiem jednego strzalu z dystansu.

2 celne strzaly to tez nie swiadczy za dobrze. Oczywiscie druga polowa byla lepsza w ich wykonaniu ale w 1 Meksyk ich latwiutko zneutralizowal.

0

@mekston
ale liczy się cały mecz czy jedna polowa?

ogólnie w tym meczu Argentyna zagrali bardzo dobrze i to co założyli osiągnęli

ale po co Argentyna miała wypracowywać sobie okazje po 1-0 jak mieli to co chcieli? oni nie grają aby cię czy widzów zadowolić tylko w tym momencie po skomplikowaniu sobie sytuacji grali o awans

strzelili bramkę, mieli dobry wynik to oddali pilkę Meksykowi aby ten się otworzył ale Meksyk i tak tego nie zrobił

Argentyna akurat od dłuższego czasu dobrze gra w obronie i to nie tylko kwestia tego meczu

w porównaniu np. z nami gdzie na razie więcej bylo szczęścia i Wojtka niż umiejętności w obronie

stąd też sądzę że z nami będą więcej mieli okazji i coś nam strzelą, zresztą nasze ostatnie mecze z dobrymi ekipami jak Belgia i Holandia nie napalają optymizmem
jedynie w Wojtku nadzieja w obronie Częstochowy i nasyzm dniu konia

mimo wszystko jednak sądzę że 0-1/2 przegramy

0

@lucca87 to akurat sie zgadam ze po 1-0 nie do konca mozna oceniac czy juz byli asekuranccy i po prostu kontrola czy jednak jest niemoc. W druga strone mozna obrocic jak liczy sie caly mecz to 45 minut w tym takze.

Jutro poznamy odpowiedzi czy w ogole dalej beda w turnieju. Jak Messi nie uratuje to moze to u nich krucho wygladac. - czy teraz czy nawet po wyjsciu z grupy

0

@mekston
wg mnie było widać że po 1-0 odpuścili i chcieli wpuścić Meksyk aby się otworzyli i zamknąć mecz, co jest zupełnie logiczne

czy krucho to Twoja opinia, moja jest zupełnie inna

0

@lucca87 no tak rozmawiamy o opiniach :D, ale to chyba jasne

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?