La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 957 Culés

3

Pakiety pomocowe dla firm energochłonnych, dla firm nad Odrą, węgiel+ rozszerzony na pellet, drewno, LPG, 14. emerytura, 300+, koszty tarcz antyinflacyjnych, antyputinowskich itd.
A to wszystko tylko w ciągu najbliższych miesięcy, dziesiątki miliardów złotych pójdą lekką ręką. A najgorsze jest to, że żadne z tych rozwiązań nie poprawią sytuacji, węgla i gazu się nie wydrukuje. Rząd da wam pieniądze i sami macie sobie radzić.

2

@barcelonaLM wszystko po to aby uzaleznic ludzi od rzadu a potem latwo bedzie takimi ludzmi sterowac

1

@barcelonaLM Widzisz, Polska jest tak bogata, że Katar i Emiraty Arabskie przy nas to ubogi krewny :D

1

@barcelonaLM No zgubiłeś to że przy dystrybucji tych dóbr część zostanie przejedzona przez swoich.

0

@barcelonaLM Swoją drogą ładnie wyd*mali tych z gazem :P

1

@barcelonaLM Zapomniałeś dodać zakupy szczepionek których nikt już nie chce brać i albo je oddamy gdzie indziej albo po prostu zutylizujemy.

0

@Barcaa12 dlatego oze leży gnoje jedne

0

@maroon no to kwestia indywidualna niech jażdy mówi za siebie. Ja tam jestem zadowolony z nich jak niecbylo wzczepionki ciężko chorowqaem w szpitalu.Od tego czasu na nic nie chorowałem i jesli przyjdzie dostosowana do omikrona też ją wezmę.Wielu ludzi zwłaszcza po 50 chętnie je bierze i nawet mają mbiejszy stres.Kazdy jest w trochę innej sytuacji jedni są starsi onni mają choroby współistniejące i każdy na to inaczej patrzy.

1

@Borneo No spoko. W tej chwili wygląda to tak, że kupują miliony sztuk, a zapotrzebowanie istnieje na tysiące. Jest to produkt z ograniczoną datą przydatności. Jeśli widzisz sens aby topić w tym miliardy złotych to spoko. Masz prawo oceniać to jak chcesz.

0

@maroon widzę żw moi rodzice vzują się z tym bezpieczniej więc jest to potrzebne.Zaszczepionych jest 59%.Mamy 36 mln naród.Nie wiem czy tylko tysiące.Za ilości odpowiada rząd.Niewatpliwie dla starszych i osób z chorobami wspóistniejącymi jest to konieczne.Bo brak też może kónczyć się śmiercią..Ja potrzebuje raz w roku ridzice biorą częściej.Mnie interesuje tylko uzupełniona o omikron.

1

@Borneo No spoko. Widzę, że nie interesuje cię to, że rząd wyrzuca pieniądze w błoto kupując nadmierne ilości. Ważne, że obywatel czuje się bezpiecznie bo ma towar na którym mu zależy na wyciągnięcie ręki. Tyle, że taniej by wyszło gdyby każdy kto chciał kupił to na własną rękę.

0

@maroon mnie interesuję zmiana ekipy rzadzące te szczepionki ratują życie niektórym na pewno jest to ważniejsze niż pieniadze.Poza tym nue wiesz w którą stronę pójdzie wirus.Mogą się nqgke okazać że zapotrzebowanie wzrośnie.Na wiosne słyszałem że się kończy a na razie widzę wzrost karetek na ulicach

0

@maroon ceny są negacjowane przez ue są tanie bo kupowana jest przez wiele państw.

0

@Borneo Tak samo można stwierdzić że węgiel plus też niektórym uratuje życie zimą. Dla mnie sprawa jest prosta - chcesz szczepionkę to ją sobie kup w aptece i tyle. Tak jak każdy inny lek który też ratuje komuś życie. Część jest refundowana, ale wiele jest takich na które ludzi nie stać a muszą je brać regularnie. I nikt tego do bani nie bierze. Tak jest zresztą ze szczepionkami na grypę czy na przykład szczepionkami kojarzonymi dla dzieci za które się płaci.

0

@maroon i tak i nie wszystko zależy od sytuacji epudemii w danym momenxie a nie wiesz jak będzie.Szczepionka musi być przechwywana a ty musisz byc zarejestrowany a lekarz musi zrobić wywiad czy się nadajesz.Nie wiem czy aptekarz dobrze to zrobi czy ma uprawnienia do tego.Dalej jesli wymaga temp to nie będziesz paradował ze szczepionką po mieście.

0

@Borneo Szczegóły praktyczne,które bez problemu da się doprecyzować aby to miało ręce i nogi. Chodzi mi o sam fakt wydawania na to miliardów złotych z budżetu.

0

@maroon nie dopracujesz sprawdzenie stanu zdrowia pacjenta.To trzeba zrobić chwilę przed szczepieniem musi to zrobić lekarz i musisz to wpisać do rejestru.A aptekarze mają też innych pacjentów.Nie w każdej aptece masz pokuj.Wszystko musi być w miarę czyste a w zimie.....Tez nie wyobrażam sibie popueprzających staruszków bez samochodu ze szczepionkami w ręku.To kompletnie traci jakie kolwiek gwarancje szczepienia.Raczej się nie szczepiłeś bo chyba nie wiesz jak to wygląda.

0

@Borneo A szczepienie na grypę to jak niby wygląda? Pacjent też nie robi tego sam i lekarz też sprawdza jego stan zdrowia. Szczepionki kojarzone dla dzieci za które się płaci też nikt nie podaje na własną rękę. Widzę, że czepiłeś się tych słów, że zakup miałby być robiony w aptece. To metafora. Równie dobrze zakup może się odbywać w punkcie gdzie odbędzie się szczepienie, gdzie szczepionki byłyby odpowiednio przechowywane, a personel zadba o wszystkie procedury.

0

@maroon nie wiem jak wygląda szczepienue na grypę, ale szzzepionki na covid wymagają temp.I ewidencji w światowym systemie.A to jest czas Skala jest dużo większa niż przy grypie w kontekście szzepień.Masowo w aptekach nie ma na to miejsca.A byłem w wielu aptekach i nie spotkałem sie aby ktos kogoś szczepił.

0

@Borneo Odczep się już od tych aptek. To było tylko hasło. Mogą być wyznaczone punkty szczepień jak dotychczas, tyle że zamiast z budżetu to przychodzi i płaci pacjent bezpośrednio a nie jak dotychczas też płaci tyle że w podatkach.

0

@maroon sam z nimi wyszedłeś jakbyś to widział tylko to oceniłem.Niestety państwo musi mieć szczepionki w sytuacji kiedy sytuacja znacznie się pogorszy.

Komentarz usunięty przez użytkownika

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?