La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 953 Culés

2

Wyniki meczów towarzyskich w presezonie nie mają kompletnie żadnego znaczenia. Wygrane nic nie znaczą, podobnie nic nie mówią porażki. Trzeba przeżyć ten miesiąc przygotowań, a pierwsze sygnały co do jakości wykonanej pracy dostaniemy po pierwszych paru kolejkach sezonu.
Ja z uwagą będę przyglądał się dwóm aspektom: płynności wymiany piłki i pressingowi. Tego pierwszego w zeszłym sezonie było co kot napłakał, a obecnie mamy tylu wykwalifikowanych graczy w ofensywie, że można dużo klepać z pierwszej piłki - z Gavim, Pedrim i Raphinhą aż się prosi.
Jeśli chodzi o zsynchronizowany pressing, to naoglądaliśmy się go mniej więcej miesiąc i wtedy wyniki były rewelacyjne. Topowe zespoły pressują od sierpnia do maja, czasem schodząc nieco z intensywności, ale dominacja musi się opierać na szybkim odbiorze piłki. I to jedno mnie martwi, żeby nie było jakiegoś zjazdu intensywności po 2 miesiącach sezonu - prawdziwy test dla Xaviego.

1

@Comentateiro Otóż to Pele ;)

0

@Comentateiro Oczywiście że mają znaczenie, jak jestes BarcąRealemBayernem i masz 4-5 towarzyskich ze słabszymi zespołami i wszystkie przerznąłeś to w klubach na pewno nie będzie sielanki.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?