La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1650 Culés

4

https://mistrzowie.org/uimages/services/mistrzowie/i18n/pl_PL/202207/1656919223_by_Nepen.jpg?1656919224

Żeby nie było - UE naprawdę zasponsorowała takie badania i taki był ich wynik ;)

1

@Azi Uwielbiam takie komentarze jak ten drugi, wyjątkowo celne.

1

@Azi No to cały ten zakaz normalnych aut to jedno wielkie XD

konto usunięte

0

@Azi badania to jedno, a głosowanie to co innego

0

@Kgorecki2500 zawsze jak ktoś w takim kontekście używa słowa normalny to przypomina mi się to:
https://i1.memy.pl/obrazki/6c5f998276_poprosze_biletnormalny.jpg

0

@Azi ale cicho. Naukowcy wiedzą lepiej. Biliony dolarów pompowanych, by wyszło, że jednak jednostki spalinowe nie takie szkodliwe ;) nic tylko zarabiać na tym wariactwie

1

@michal26 najzabawniejsze jest to że duża grupa oszołomów krzyczy "ekologia!!!" nie zdając sobie sprawy, że walczą w rzeczywistości o kasę dla kogoś :D

2

@Azi
1) Walka ze zmianami klimatu jest dla mnie bardzo ważna
2) Żadne źródło informacji na ten temat, które śledzę, nie skupia się za bardzo na wyborze rodzaju auta. Sensownym rozwiązaniem jest prawie zawsze preferowanie źródeł transportu masowego oraz 100% bezspalinowych rowerów na krótkie dystanse. Klimatolodzy kwestie elektryków raczej ignorują.
3) Pasowałoby mi to, bo mam sam mam diesla, chociaż głównie stoi nieużywany i się psuje :P
4) Jak już się wrzuca takie coś, to wypadałoby jednak odnieść się bezpośrednio do samego badania, jeśli do takiego mamy dostęp, a nie do dosłownie screena clickbaitu do artykułu odnoszącego się subiektywnie do badania i dwóch komentarzy na ten temat. Chyba umiemy czytać i możemy przeczytać samo badanie... prawda? PRAWDA?

0

@YeastMoss prywda! Ale jaki procent użytkowników by przeczytał? A Mistrzowie zawsze w cenie!

A tak bardziej serio - elektryki są ok. Ale to co robi UE jest czystą głupota. Ta technologia wymaga jeszcze dużo, dużo inwestowania i spokojnego rozwoju a nie krzyczenia "po 2035 żadnych spalinówek!!!!". A walkę o ekologię wypadałoby zacząć od nacisków na największych emitentów zanieczyszczeń a nie przeciętnego Kowalskiego ;)

2

@Azi Eh jak zwykle skomplikowany temat uproszczony do jednego zdania pod teze i tak to się w tym internecie kręci :p

2

@Azi No tak, ale właśnie powielasz bzdury bo UE nie finansowała takich badań. Jedne z nich przeprowadziła firma analityczna Berylls Strategy Advisors, która pracuje dla koncernów motoryzacyjnych. W ich badaniach są błędy bo np. pominięto zanieczyszczenia związane z wydobyciem i obróbką ropy naftowej w celu wytworzenia ON i różnych olejów oraz smarów. Podczas gdy elektryki nie potrzebują smarów i olejów, a także posiadają o wiele mniej psujących się części.

0

@fcbarcafan19 https://wgospodarce.pl/informacje/111022-ue-wlasnie-dobila-elektromobilnosc-oficjalnie-diesel-jest-eko

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jeżeli bierzesz pod uwagę cały proces produkcji + utylizacji to żaden elektryk nie ma dziś szans z samochodami spalinowymi.

0

@don'T.R.I.P.e to jest LR a nie dysputa o ekologii. Wrzuciłem to dla żartu. Miejcie ludzie odrobinę luzu w majtkach ;)

1

@Azi Co to za debilne tłumaczenie "wrzuciłem dla żartu", szanujmy się nawzajem i traktujmy poważnie.

0

@don'T.R.I.P.e chłopie to jest link z mistrzów... Dawno nie widziałem takiego oszołoma :D

2

@Azi No właśnie, akceptujemy po prostu smutny fakt, że użytkownicy wolą, żeby ktoś im powiedział co mają myśleć, bo samodzielna analiza jest męcząca i może narazić na szwank nasze pierwotne założenie, którego przecież zmieniać nie chcemy ;)
I tak się będziemy obijać o siebie, a Ziemia powoli zamieni się w skwarkę :P

Swoją drogą - koleżanka robi akurat w Niemczech doktorat na temat sposobów utylizacji baterii i twierdzi, że popularna opinia o braku możliwości robienia tego ekologicznie i konieczności magazynowania ton zużytego sprzętu ma już bardzo krótki czas przydatności. Ponoć nie będzie z tym większego problemu. Ciekawe jak to się rozwinie i czy wpłynie na zdanie przeciwników elektryków.


1

@Azi Wrzucasz coś pod teze a jak Ci zostaje wytknięte że tak nie jest to udajesz że hehe żart. Bez sensu jak dla mnie.

0

0

@Azi Myśle że tobie bardziej się przyda :)

0

@don'T.R.I.P.e Dlaczego niby? To Ty masz jakiś dziwaczny problem ze wstawieniem linka z Mistrzów :D

Chłopie smaruj porządnie to może przestaniesz robić afery z tak idiotycznych powodów :D

1

@Azi Dzięki za linka do emocjonalnego artykułu, który nawet badań nie linkuje tylko powołuje się na inną stronę. Poza tym Euro NCAP nie jest unijną organizacją. UE tylko współpracuje z nimi. A jak wejdziesz w Green NCAP to wychodzi na to że diesle i benzyniaki mają problem z wydzielaniem szkodliwych substancji i jest pokazana ich mała efektywność energetyczna. Więc wcale nie wykazali, że elektryki są mniej eko :)

0

@fcbarcafan19 Zaskakując zaiste że silniki spalinowe "mają problem z wydzielaniem szkodliwych substancji" i "małą efektywnością energetyczną" :P

Widzę że jesteś niezwykle zaskoczony tym faktem :D

0

@Azi Nie jestem niczym zaskoczony. Po prostu wstawiłeś bezsensowny mem, a następnie kłamliwy artykuł mówiący o tym, że elektryki są mniej ekologiczne od diesla wg. organizacji podlegającej UE. Podczas gdy na wspomnianej stronie żaden diesel nie ma 5 zielonych gwiazdek, czyli wg. Green NCAP elektryki są bardziej ekologiczne.

0

@fcbarcafan19 oczywiście że jak już masz auto to elektryk jest bardziej ekologiczny. Tutaj nikt się kłócić nie zamierza. Ale żeby to auto mieć to trzeba je wyprodukowac. A jak się skończy użytkować to jeszcze utylizować. I jeżeli weźmiesz pod uwagę całość od produkcji do utylizacji to żaden elektryk nie ma dojazdy do diesla. I Twoje udawanie że nie rozumiesz o co chodzi tego oczywistego faktu nie zmieni.

0

@Azi Nie robie afery, wyraziłem swoją krytyczną opinie wobec tego co wrzuciłeś i tego jak to teraz usprawiedliwiasz/uzasadniasz.
Yts a dżołk bro!

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?