- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1537 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
79 odpowiedzi
Safrani
2
Wiedźmin 3 Co ja mam kupić, żeby ograć całość ze wszystkimi dodatkami?Czy można w to... » Czytaj dalej
24 odpowiedzi
Kgorecki2500
5
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1537 Culés
4
W końcu obejrzałem "Przeminęło z wiatrem" (odstraszała mnie długość, w końcu trzeba sobie zarezerwować ponad 3 godziny). Miałem nagrane z WarnerTV z przedmową. Jakqś czarnoskóra ekspert większość swojego wywodu poświęciła rasizmowi ukazanemu w filmie. Nic o muzyce, niewiele o grze aktorskiej czy sednie filmu, tym samym podkreślając, że dla niektórych produkcja z 1939 roku może być "bolesnym seansem". Powiem tak, do tego, że Amerykanie mają aktualnie duży problem ze swoją historią się przyzwyczaiłem, ale żeby nakierowywać ocenę i interpretację widzom to już wyższa szkoła jazdy. Po pierwsze, "Przeminęło z wiatrem" zostało stworzone z punktu widzenia przegranych, ludzi południa, którzy po wojnie secesyjnej czuli sie zgniecieni i dyskryminowani (z poczucia rewanżyzmu narodził się KKK), a stare południe, które tak kochali, odeszło w niepamięć (stąd też tytuł). Po drugie, historie trzeba zaakceptować taką jaką jest, a nie tworzyć na własną modłę. Ja nie widziałem tu pochwały niewolnictwa, choć trzeba przyznać, że ze względu na czasy, zostało ukazane w wersji soft. Po trzecie, bohaterem, który jest tutaj łącznikiem południa z północą jest postać Clarka Gable'a. Wyraźnie uwydatnia wszystkie wady stanów południa, społeczeństwa południa, zapatrzonego w siebie, ruszającego na wojnę bez przygotowania, naiwnego i pełnego hipokryzji, również w związku z tematem niewolnictwa. Nadmienię tylko, że pewnego czasu, film dostał bana od HBO.
5
@BorzyKrzys dziękuję za ten komentarz, wspaniała ekranizacja jescze chyba wspanialszego dzieła Margaret Mitchell, została przez BLMy i inne gówna spuszczona do poziomu rasistowskiego, groźnego podmiotu. No i na początku rzeczywiście przekaz mówiący Ci co masz myśleć... A jak na ironię, pierwsza czarnoskóra kobieta została nagrodzona Oskarem właśnie za rolę w PzW.