- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1327 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
39 odpowiedzi
Roobo
9
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Bykunn
0
@sokot ja mam serdecznie w nosie czy go uwalą czy nie. Jedno plemię i tak wie swoje a drugie wie... » Czytaj dalej
72 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1327 Culés
9
Za BBC: in response to the shooting in Uvalde, Texas Attorney General Ken Paxton says the solution may be arming teachers.
Prokurator Generalny Ken Paxton, w odpowiedzi na strzelaninę w Uvalde, stwierdza, że rozwiązaniem może być uzbrojenie nauczycieli.
Czyli mamy klasykę konserwatywnego myślenia: receptą na uzbrojone społeczeństwo ma ma być dozbrajanie go jeszcze bardziej. W ogóle w Wikipedii doczytuję o Paxtonie:
Uznawany jest za chrześcijańskiego konserwatystę, walczącego na rzecz wolności
religijnej.
Czy kogoś to w ogóle dziwi?
3
@Comentateiro Ja tam jestem konserwatywny ale takich głupich pomysłów to nie mam xD
1
@Comentateiro Well, what I can say..so
what do you suggest doing,my friend?:)
2
@Kgorecki2500 Well...you have to live in USA .. maybe you'll have these ideas :)
1
@Comentateiro Więcej broni w szkołach, co może pójść źle xD
6
@Comentateiro no to teraz zróbmy klasykę lewicowego myślenia - zakażmy posiadania broni zwykłym obywatelom by przestępcy nie musieli się martwić, że ktoś ich odstrzeli. Tak przecież zrobiono w Szwajcarii.. a nie czekaj.
1
@Comentateiro posłuchaj konfederaxji, to jest właśnie ich myślenie. Chrześcijanie, nie zabijaj, uzbroić ludność po szyję :)
0
@Mads Tradycyjnie bezsensowne porównanie, bo abstrahujesz od tego do czego broń z założenia ma służyć Szwajcarom i Amerykanom. A jeszcze ważniejsze, jest to jaka panuje w Szwajcarii kultura użycia broni i jaka jest świadomość społeczna Szwajcarów oraz ich podejście do życia.
Uzbrajanie Amerykanów jest jak podawanie odbezpieczonego granatu człowiekowi z domu wariatów.
1
@Comentateiro właśnie dlatego zastosowałem to porównanie. Nie broń jest problemem tylko niektóre elementy społeczeństwa. Postawiłeś jakąś tezę (nie do obrony) po czym zastosowałeś rozwiązanie, które ogranicza swobody obywatelskie i faworyzuje przestępców w istniejącym systemie. Bo chyba nie myślisz, że jest możliwe rozbrojenie Amerykanów.
0
@Mads Problemem jest zawsze człowiek. Mogę odbić piłeczkę, że sugerujesz, że jeszcze większe dozbrojenie społeczeństwa jest rozwiązaniem i też mogę skonstatować, że to teza nie do obrony.
I co Ty na to? Przecież dane jednoznacznie pokazują, że powszechne posiadanie broni w USA nie zdaje egzaminu. Chyba, że wykażesz, że bez tej broni, Amerykanie popełnialiby jeszcze więcej morderstw z broni palnej, rękami przestępców. Wtedy wytrąciłbyś mi argumenty.
Zresztą to faworyzowanie przestępców jest stwierdzeniem na wyrost, ponieważ w społeczeństwach nie kupujących broni, grupy przestępcze też mają do niej dostęp.
Też są faworyzowane, a takich dramatów jak w USA nie ma.
Pewnie żebyśmy mogli się spotkać po drodze, trzeba by dojść do wniosku, że USA to specyficzny kraj, gdzie historycznie, broń zawsze była nieodzownym elementem życia i jest to tak ugruntowany zwyczaj, że teraz Amerykanie muszą połykać tę żabę. Bo co tu zrobić?