- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1677 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
95
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Batys
13
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
26 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1677 Culés
3
Jak waszym zdaniem powinno się budować z takiego Ajaxu czy Monaco potęgę, skoro po świetnym sezonie (zwłaszcza w Lidze Mistrzów) klub jest rozkupowany i najważniejsi zawodnicy lądują w Juve, United czy Barcelonie?
Sponsorowanie przez zewnętrznych inwestorów odpada, tak samo jak bezinteresowne wyłożenie przez szejka, bo taki model jest piętnowany. Więc jak inaczej zrobić z klubu potęgę piłkarską, nie mając w gablocie jakichś Pucharów Europy i kilku mistrzostw TOP ligi?
Wiecie też, że kluby piłkarskie pieniądze zarabiają głównie z umów sponsorskich? A im dalej klub dochodzi w LM, zajmuje wyższe miejsce w lidze i jest co raz bardziej rozpoznawalny i ich liczba kibiców rośnie, tym dostaje więcej kasy od takiego Nike, Beko czy Qatar Airways?
Kolejny hajs to ten z biletów. Jak masz w ataku Neymara, Messiego i Mbappe to możesz podnieść cenę biletów a stadion i tak się wypełni, bo każdy chce takich piłkarzy oglądać.
Dzisiaj jak ktoś napisze, że to Real zaczął galaktyczne transfery i śmieszna jest ta ich hipokryzja, kiedy cisną PSG, bo sami robili to samo 20 lat temu i w 2009 a później był Bale za ponad 100 i gość za 80 mln, bo błysnął na Mundialu, to w odpowiedzi dostaje wywód o pieniądzach zarabianych w umów bla bla bla.
Real tyle zarabiał z umów sponsorskich i biletów, bo miał galaktycznych piłkarzy w swoim składzie. Za wyniki sportowe dostawali też potężne pieniądze, bo ci galaktyczni piłkarze wygrywali. Tak działa ten sport.
PSG akurat jest klubem, który ma w dupie zarobki i robi co chce, ale to nie zmienia faktu, że śmieszy ta hipokryzja kibiców Realu i samego Pereza, który od kilku dobrych lat pieje o tych klubach państwach, bo jego Real już nie jest klubem, który ściąga kogo chce, bo daje rekordową pensję i każdy chce tam grać.
0
@cris2706 W dłuższej perspektywie z tych klubów nie zrobisz potęg bo grają w za słabych ligach, w lidze angielskiej to już łatwiejsze wszystko musi dobrze działać zwłaszcza szkółka gdzie zawodnicy będą bardziej przywiązani do klubu. W końcu skład będzie z czasem coraz silniejszy.
0
@Gall też nie da się zrobić. Lester zgarnęło mistrza i za chwile Kante biegał w Chelsea a Mahrez trafił do City. Nawet Kane w końcu chciał odejść, żeby wygrać mistrzostwo, ale podpisał wcześniej długi kontrakt i Levy go nie puści. Konkurencja jest za duża + pieniądze mają większy wpływ na decyzje zawodników niż kiedyś. Chcesz stworzyć potęgę to pakujesz w drużynę kasę jak Abramowicz, szejki z City czy PSG. Innej drogi nie ma.
Jedynie BVB mi przychodzi na myśl, ale chyba 3 lata byli na najwyższym poziomie i topowi zawodnicy zaczęli opuszczać ten klub, bo jednak w tym Bayernie większe szanse na sukces, w City większe pieniądze itd.
0
@cris2706 Da się zrobić ale to nie perspektywa 2-3 lat jak ty chcesz tylko 20 gdzie stopniowo wzmacniasz kadrę ogólnie, bo odpływu największych gwiazd na początku na pewno nie powstrzymasz.