La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1003 Culés

5

Węgry nie poprą unijnego pakietu sankcji na ropę i gaz. Stanowisko Węgier w tej sprawie nie ulegnie zmianie, ponieważ kraj nie zamierza przerzucać kosztów wojny na rodzimych obywateli. Oficjalne stanowisko przedstawił tamtejszy MSZ. - wreszcie ktoś mądrze myślący

4

@tobiasson92 Ta najbardziej się o obywateli martwią, ha ha ha

0

@Gall Jeśli UE całkowicie zakazałaby importu rosyjskiej ropy to jej cena, według szacunków, wyniosłaby od 120 do nawet 150 dolarów za baryłkę. W Polsce benzyna kosztowałaby od 8 do nawet 10 zł za litr.

1

@tobiasson92 Tak, na pewno. Wspaniały sojusznik. W czasie wojny pierwszy by NATO zdradził.

0

@tobiasson92 powiem tak. Uważam, że wszystkie kraje powinny się sprzeciwić, ale w porozumieniu z Turcja.

1

@michal26 Wtedy ropę i gaz z przyjemnością wezmą na promocji Indie i Chiny, a Europa będzie płacić absurdalne ceny.

0

@tobiasson92 Tak w wiaderkach będą sobie nosić ten gaz :))

5

@tobiasson92 nie będziemy płacić, bo i tak bierzemy sporo z Kataru, czy zaraz będziemy brali gaz z Norwegii. Mówimy o najbliższych 6 miesiącach, czy ogólnie?

Bo jeśli 6 miesięcy, to tak, ale ogólnie 2-3 lata i cała Europa może się oderwać od Rosji. A Chiny będa kupowały za bezcen z Rosji i kto na tym straci? Raczej nie my. Straci Rosja, zyskają najbardziej Chiny, czy Indie, a potem my. Taka jest konsekwencja brania udziału w konflikcie. Chiny i Indie nie biorą udziału i patrzą, jak my i Rosja tracimy na tym, ale to Rosja straci bardziej niż my.

0

@michal26 Nie do końca. Wyciek z raportu Bundesbanku wskazuje, że Europa ma szansę uniezależnić się od rosyjskiego gazu w dekadę! My nie jesteśmy stroną żadnego konfliktu i nie musimy ponosić dramatycznych kosztów. 60% importowanej do Polski ropy pochodzi z Rosji i nie ma możliwości jej zastąpienia. Przypominam, że OPEC nie zwiększy wydobycia więc rosyjska ropa i tak do nas trafi - albo jako gotowy produkt, który ściągniemy z innego kraju, albo jako półprodukt (tzw. mieszanka łotewska).

2

@tobiasson92 Słuszna postawa. Priorytetem rządzących powinno być zawsze dobro obywateli swojego państwa.

konto usunięte

1

@tobiasson92 Słowa "Węgry" i "mądrze myślący" w jednym zdaniu wzajemnie się wykluczają.

1

@tobiasson92 Sprawdź marże Orlenu

1

@tobiasson92 OPEC + USA. Gaz możemy mieć z Kataru oraz Norwegii. W listopadzie gazem będziemy uniezależnieni od Rosji. Z ropa i węglem gorzej..

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?