- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1421 Culés
Gorące dyskusje
Aragorn33
19
Widziałem @Kgorecki2500, że Ty się cieszyłeś z odebrania orderu. Na taki efekt liczyłeś? Bo... » Czytaj dalej
62 odpowiedzi
doc
3
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
16 odpowiedzi
ranger3120
25
https://wykop.pl/cdn/c3201142/97619538e7ad6e6f49821b5fb841becbe0467dcdd7938336657ca390d701ece3,w400.... » Czytaj dalej
14 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1421 Culés
15
Ukraińscy żołnierze za pomocą przeciwpancernego pocisku kierowanego Stugna-P zestrzelili najnowszy rosyjski śmigłowiec szturmowy Ka-52.
https://x.com/Kochevenko/status/1511287971537985540
Stugna-P to ukraiński pocisk rakietowy, którego bardzo obawiają się Rosjanie. Ten naprowadzany laserowo system ma zasięg od 100 m do 5 km. Czas lotu pocisku trwa od kilku do 25 sekund, w zależności od odległości celu.
0
@Hubsao A skąd wiadomo, ze się obawiają? Zawsze mnie dziwią takie wstawki.
1
@Hubsao Niezła broń, ale ma jedną, ogromną wadę. Jest tylko "półprzenośna". Do jej użycia trzeba dwóch osób, rozstawienia wyrzutni i naprowadzanie pocisku laserowo. Nie da się jej więc używać jak NLAW, czy Javelin, które są jednoosobowymi, zupełnie przenośnymi wyrzutniami typu fire and forget.
0
@Tom0VeB Bo dobrze znają tą broń, gdyż od 2014 roku Ukraińcy skutecznie korzystają z niej do wysadzania ruskich w powietrze?
1
@Hubsao operatorzy przekozaki. Do ostatniej chwili czekali z nakierowaniem celownika na śmigłowiec i trafili.
0
@osa91 nie neguję użyteczności broni, ale pisanie, ze jakaś armia obawia się jakiejś broni, to nic innego jak wyolbrzymianie, czy robienie sztucznego szumu.
0
@Tom0VeB Wręcz przeciwnie. Jeśli broń jest skuteczna to głupotą byłoby się jej nie bać. A ta jest skuteczna, pomimo licznych ograniczeń oraz ruscy ją znają, więc wiedzą że jest się czego bać. To tak jakby napisać, że Polska się obawia pocisków Iskander... Nikt tego nie powie, ale każdy wie, że jest się czego bać.
0
@osa91 zgadzam się z tym co napisałeś, ale sam fakt pisania, ktoś bardzo się czegoś obawia, jest dla mnie dziwnym faktem. Źle mi się to po prostu czyta, wyglada jak pisanie własnej opowieści.