- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 935 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
170
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
5
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 935 Culés
9
Mój ziomek jest na lekarskim kierunku i jego rodzice są lekarzami od wielu, wielu lat. Ostatnio mi mówił właśnie o tym płynie lugola, ze ludzie ten „lek” wybrali jak głupi.
Tym odkaża się rany (pielęgniarki w szkołach tego używają) i jeśli chodzi o stosowanie tego, żeby chronić się przed promieniowaniem, to jest to ostateczność. Strasznie to siada na wątrobę i potrafi ją nieźle wyniszczyć.
Jest tez jod w tabletkach, który akurat służy do ochrony przed promieniowaniem i bierze się 1 tabletkę na tydzień. Jak ktoś o małej masie wziąłby ten lek gdy nie ma promieniowania to mógłby umrzeć. Ludzie oczywiście tez sobie załatwili receptę na to i nakupowali zapas tego. Ten lek stosuje się tylko w przypadku promieniowania, bo inaczej to zaszkodzi, a nie pomoże.
Wszystko fajnie jak nasz kraj się jednoczy, sam jestem dumny z tego, ale to jak za każdym razem nawet gdy nas coś nie dotyczy ten naród potrafi wpadać w panikę to jest niepojęte i przerażające. To tylko pokazuje jak łatwo można manipulować społeczeństwem u nas w kraju.
3
@DaPidejpi No wystarczy piernąć coś w internecie i lecą na złamanie karku bez zastanowienia. Niestety nie świadczy to najlepiej o inteligencji. Instynkt przetrwania odbiera ludziom rozum.
0
@DaPidejpi ale żeś nastraszył:) owszem, można jod przedawkować, ale ogólnie mamy go za mało w organizmie także super że ludzie chcą go brać, byle z głową.
1
@endriuuu2 ja mówię tylko to czego się dowiedziałem od gościa, który całe życie ma styczność z lekarzami i sam nim będzie.
1
@DaPidejpi Była walka o papier toaletowy, była o makaron, było tankowanie na potęge, teraz paniczne wypłacanie pieniędzy i wykupywanie lugoli.
Ciekawe co będzie następne XD
Ludzie to są jednak idioci, ale jak widać propaganda działa pełną parą :)
0
@DaPidejpi Moim zdaniem ludzie panikują bo po prostu się boją. Mają rodziny są zabiegani. Nie mają czasu siedzieć na La Bambli i czytać co się dzieje na froncie. To raz a dwa wojna nie rozgrywa się daleko od Polski gdzieś na Oceanie tylko za naszą granicą. Do tego nieudolny rząd i ta panika w pełni jest uzasadniona.
0
@DaPidejpi To dość uspokajające co piszesz. Ja bym się martwił gdyby oni to przyjmowali, a miałoby to mi w jakiś sposób zaszkodzić. Dopóki na mnie to nie działa to mogą sobie i spożywać trutkę na szczury - nic mi do tego. Tak samo jak narkotyki, alkohol,fajki, fast foody itd.
1
@DaPidejpi "Tym odkaża się rany (pielęgniarki w szkołach tego używają)"
Jesteś pewny? a nie używają przypadkiem jodyny?