- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1368 Culés
Gorące dyskusje
partymaker
0
Pytanie do osób posiadających PPK. Jaki procent wynagrodzenia oddajecie? Jeśli się nie mylę to... » Czytaj dalej
79 odpowiedzi
draxidox
20
jezu, jak dobrze, że ten człowiek nie został prezydentem polski.Piszą do niego sygnaliści jak... » Czytaj dalej
18 odpowiedzi
Roobo
14
Ludzie narzekający na ciepło którzy siedzą sobie w domu albo pracują sobie w biurze są... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1368 Culés
1
Kolejny materiał od Kap. Lisowskiego - stan na 12:00
Streszczenie dla tych, którzy są zbyt leniwi żeby przesłuchać 30 min:
- Wczoraj mocny atak był tylko od południa. Obrona (słabo przygotowana) nie dała tam rady. Ruscy weszli bardzo głęboko (możliwe że nawet na 150 km), używali też desantu i niestety zajęli strategiczną tamę - Nowa Kachowka (co zapewne było ich celem). Dzięki temu mogą swobodnie przeprawiać oddziały na lewą stronę Dniepru (zerknijcie na mapę jak szeroka jest ta rzeka w niektórych miejscach, to zrozumiecie jak to ważny obiekt).
- Do tej pory ruscy użyli zaledwie 1/3 przygotowanych sił... :( To było zapewne tzw. rozpoznanie bojem. Dziś wchodzi reszta. Co gorsza na pierwszy rzut poszli wyraźnie niedoświadczeni żołnierze. Widać u ruskich nic się nie zmienia "u nas ludzi mnogo" ale to też oznacza, że mało się tam liczą ze stratami.
- Sumy (wschodnia granica Ukraina) nadal pozostaje w rękach Ukrainy.
- Potwierdza się informacja o ataku rakietowym na teren Ukrainy, gdzie zniszczono kilka samolotów (lotnisko w Rostowie). Użyto rakieto o zasięgu około 70 km, co oznacza, że w tym regionie Ukraina jest mocna.
- Trzeba uważać na masową liczbę materiałów fejkowych, które wychodzą od ruskich (między innymi informacje o nawoływaniu do negocjacji).
- W sprawie paniki: nie należy spodziewać się ataku na kraje NATO, bo to oznacza wojnę nuklearną a Putin nie jest na tyle głupi żeby do niej doprowadzać.
1
@Azi Kpt. :)
0
@Azi 3 od dołu punkt, *na teren Rosji ;)
0
@Azi Brzmi jak jedna z nielicznych, rzetelnych relacji z pola bitwy. Innymi słowy - Rosja przeważa (co logiczne), ale Ukraina broni się nadspodziewanie dobrze.
Tak przynajmniej interpretuje to.
0
@Azi Bardzo szybko przejmą władzę
1
@michal26 I dokładnie taki sam był wydźwięk, również w materiale Bartosiaka. Że jednak obrona jest, mimo błędów, nadspodziewanie skuteczna
0
@Janiama A ja typuje, że będą się potwornie męczyć. Co najmniej tydzień jeszcze.
1
@Bykunn oby była skuteczna. Lubiłem Europę taka jaka była 3 dni temu...
0
@cchesterr43 fakt. Ale ja wojskowym nie jestem. W dodatku dyslektyk. Wybaczenia prosim :)