- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1730 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
108
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
19 odpowiedzi
Batys
13
Elegancko, niech żrą trawę :)https://zapodaj.net/plik-BbaY4no0ff
29 odpowiedzi
PioteK
0
Chyba Athletico Madryt kilka miesięcy temu myślało że Szwagry znowu nie będą mieli kasy i... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1730 Culés
2
Po tym jak FIFA dala zgodę na utworzenia Afrykańskiej Super Ligi jej drogi z UEFA mocno się rozeszły. Florentino Pérez uważa że niedługo FIFA da zielone światło i FIFA bedzie współpartnerem Superligi. W kuluarach od dawna mówiło wie że Gianni Infantini popiera SL mówiąc w wywiadach od tym że młodzi odchodza od futbolu i jest za mało meczy na wysokim poziomie a za dużo na niskim. SportRepublica
1
@Kusco15 Oby nie robili europejskiej Superligi, bo to bez sensu. Superliga musi mieć charakter globalny, prócz Barcy, Juve i Realu przydałby się jeszcze Man. Utd., Milan, może PSG i Bayern i tyle. Docelowo Superligę zawiązujemy na wiele lat do przodu, będzie tam miejsce dla drużyny/drużyn z USA, Chin, Japonii, Dubaju, Brazylii, RPA i Indii, ew. Australii, Korei i Rosji. Mecze będą odbywać się na całym świecie, może w formacie mini turniejów, jakaś faza zasadnicza każdy z każdym raz, a potem play-off. Najbardziej dochodowe ligi świata wcale nie muszą grać przez 300 dni w roku. Do tego w lidze salary cup, sprzedawane licencje na wejście, różne obowiązki nakładane na uczestników, bo inaczej będą wyrzucani, wewnętrzne audyty. Mówimy o przeniesieniu piłki z XX do XXI wieku. Części się nie spodoba, szkoda, ale generalnie Europa jest dziś w świecie stosunkowo słaba i ma mało do powiedzenia (w aspekcie ekonomicznym).
0
@Destroyer_of_Worlds Masz rację ale na razie ludzie nie zaakceptują SL z całego świata a kluby z reszty świata są na razie za slabe. Od czegoś trzeba zacząć
0
@Kusco15 wiesz, przy zawiązaniu Superligi, to kwestia 3-4 lat i będą silne. Przy projekcie założonym wstępnie np. na 50 lat, przy mocnym partnerze (jeden z największym banków świata) znajdą się inwestorzy, którzy wyłożą odpowiednie pieniądze na drużyny. Bez Superligi nikt w innych państwach poza Europą nie zainwestuje wielkich pieniędzy, ponieważ nie ma widoków na zwrot z inwestycji. Przyszłościowo to pewnie nawet swego rodzaju draft wprowadzą, żeby zrównoważyć rozgrywki. W takiej NFL w ostatnich 15 latach było 12 różnych zwycięzców.
0
@Destroyer_of_Worlds To obecnie niemożliwe bo projekt miałby być otwarty i do tego z finansowym Fair Play