- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1678 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
83 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1678 Culés
0
Z kimś tu kiedyś rozmawiałem o fotowoltaice :D nie pamiętam z kim ;) ktoś coś na ten temat?
1
@Ghotti Jak masz jakieś pytania na temat foto to śmiało wal :)
0
@Wossi61FCB mam wycenę 10680w na bifacjalu za 44k brutto
Falownik 15KTLX-G3 3F Sofar
RSM144-7-435BMDG-455BMDG BIFACIAL
na gruncie, na 5ciu "nogach" stelaż, dwa stringi
ujdzie to to ?
1
@Ghotti Ile metrów przekopu, jakie panele (ilość oraz ile wp) oraz na jaką stronę (południe, wschód czy zachód)?
0
@Wossi61FCB grunt na południe, 24 sztuki risena, przekop za "friko" ale mam kupic kabel do tego przekopu jakies 15m, to jest poza cennikiem
0
@Ghotti No to nie jest to zła cena. U mnie miałbyś mniej paneli o większej mocy, ale cenę ze 3k wyższa (liczyłem z przekopem).
W każdym razie jeżeli widziałeś opinie o tej firmie i są dobre to śmiało wal, zwłaszcza że to jest już ostatni moment na foto.
1
@Wossi61FCB maja dobre opinie, lokalna firma
0
@Ghotti No to na Twoim miejscu bym się decydował
0
@Wossi61FCB no nie mam za bardzo wyjscia :D ale patrząc na ceny sprzętu to żniwa piękne dla monterów.
0
@Ghotti czemu taka duża moc falownika? Opłaca się przekraczać 10 kW i mieć mniej korzystne rozliczenie?
0
@maarioo oficjalnie bedzie 9,99 kw. Nie ma różnicy 13kw vs 15kw w cenie z tego co wiem albo to jakies 50pln. 10,7kw bifacjala może dobijąc do 13kw spokojnie przy dobrych wiatrach temu jest zapas i możliwość rozszerzenia w przyszłości.
0
@Ghotti To prawda, ja pracuję teraz od 10 do nawet 21 czy 22 i tak do końca lutego (z własnego wyboru oczywiście)
1
@Wossi61FCB nie wątpię :) wiem ile ten sprzęt kosztuje +/- robocizna jest piękna jak za 2 dni roboty