- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1439 Culés
Gorące dyskusje
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1439 Culés
4
Ronaldo czesto sie przekonuje ze odejscie z Realu bylo bledem. Zreszta tak samo Messi juz sie przekonal ze poza Barcelona jest tylko dobrze oplacanym zawodnikiem.
0
@martin3131 wiesz, trudno jest opuścić klub w którym grało się prawie przez 20 lat. Jednym by bez problemu przyszło zaaklimatyzować się gdzie indziej, a drugim nie. Leo ma niestety to drugie.
0
@GadulkiGembulki_FCB Innym problemem w przypadku Ronaldo oraz Messiego jest to, że to mimo wszystko już piłkarze z innej epoki. W czasach swojej świetności grało się w inny sposób, rywalizowało się z innymi zawodnikami. Piłka już nie premiuje dryblingu, finezji w grze, stawia się na siłę, szybkość, taktykę. U Messiego już ostatnie dwa sezony powoli to pokazywały, u Ronaldo - ostatni rok/dwa w Juventusie. Ich czas przemija i obaj coraz bardziej to odczuwają (Messi w Ligue 1 zapewne bardziej, bo tam jeszcze mocniej premiowana jest silna, bezpardonowa gra).
0
@normasubiektywna No ciekawe a ile ja się tu nasłuchałem jak to Messi będzie się pięknie starzał i grał na najwyższym poziomie do 40.
0
@Gall Patrząc na to, jak się przez pewien czas prowadził oraz mając na względzie to, że nie opierał się nigdy na morderczych treningach, tylko talencie, takie twierdzenia, jakoby miał świetnie grać do 40 były hurraoptymistyczne. Mało który zawodnik koło 40 gra na najwyższym poziomie. U Ronaldo coraz bardziej czuć, że mu nowoczesny futbol odjeżdża. Jeszcze daje radę, ale do czasu. Ibra co jakiś czas strzela we Włoszech, natomiast w LM nie stanowi większego zagrożenia. Neuer, no dobra bramkarze potrafią się dobrze starzeć i niektórzy do 40 potrafią być solidnym punktem zespołu. Rozumiem sympatię do piłkarzy, ale trzeba się pogodzić z tym, że po 30 zawodnikowi jest dużo bliżej do końca kariery na najwyższym poziomie, niż dalej.