- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1158 Culés
Gorące dyskusje
Kgorecki2500
13
Źle się dzieje w państwie polskim...https://www.youtube.com/watch?v=DyXhNJ2szNk
55 odpowiedzi
martusiaaaa
1
jakieś ciekawe plany na weekend macie ?
52 odpowiedzi
norbi77
6
Jaki to jest cep :DBorek: "Nie mogę słuchać tego narzekania. Czekamy 4 lata na mundial, a potem... » Czytaj dalej
15 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1158 Culés
6
Łamigłówki od chess.com i chesspuzzle.net na dziś oraz jedna dodatkowo w której niecodziennie zadanie, gdyż trzeba grać na remis.
@mekston @Gwyn @AssisMoreira @Kasztaniak
1
@ChessInfo to pierwsze z chess comu skoczek f5 i za chwilę mat
1
@ChessInfo pierwsze zrobione w 43 sekundy
Drugie w 11 sekund bo już je robiłem dziś xD
S P O I L E R
Trzecie to jest kilka opcji. Albo ciągle ataki na hetmana na polach B3/C4 bo inaczej grozi mat na pierdyliard sposobów dla białych.
Jeśli zbije skoczek gonca który będzie na B3, to oddajemy hetmana konkretnie na polu F4 żeby zablokować naszego piona, jeśli pion nie zbije to mamy mata w dwóch ruchach lub w 1, zależnie gdzie się król ruszy. Jeśli zbije, szachujemy króla wieżą na chama na 7 rzędzie (żeby nie ryzykować błędem i podejściem pod skoczka z b4, albo będzie remis przez zasadę bez bicia lub ruchu pionem przez 50 ruchów, albo potrójne powtórzenie pozycji, a jeśli zbije wieżę to mamy pata.
Na to już potrzebowałem z 10 minut żeby pomyśleć nad wszystkimi wariantami, a i tak pewnie wlecisz we mnie z drzwiami i napiszesz że pominąłem któryś xD
@mekston to drugie masz na myśli
2
@Gwyn nie, pierwsze z chess comu jak napisałem :)
0
@Gwyn Pewnie pierwsze od chess.com, to miał na myśli ;P
EDIT
@mekston tru dat.
2
@ChessInfo @mekston ok zwracam honor.
P.S. @ChessInfo o którym wariancie w trzecim zapomniałem? :D
1
@Gwyn Nie wiem, zbyt skomplikowane dla mnie, pewnie bym przegrał remisową pozycję xD