La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 1444 Culés

8

Pogadajmy o Wiedźminie.

Wiem,że zdanie większości jest ultra negatywne, moje niekoniecznie. Jest to spowodowane moją miłością do tego pięknego świata, nazewnictwa, mocy, Geralta, otoczki, potworów itp.
Uważam że potencjał tego Uniwersum jest na poziomie Gry o Tron, Walking Dead i z świata Sapkowskiego można wyciągnąć tasiemca, który nie męczy nawet na 20 sezonów spokojnie. Jest na czym rzeźbić i nie trzeba w cale wymyślać wymiarów i potworów, żeby było dobrze. Głupie ubicie Bruxy, Strzygi jest na tyle interesujące, że mógłbym o tym sezon obejrzeć i gdyby nawet pierwsze sezony sprowadzały się do zleceń wieśniaków to ja byłbym wniebowzięty. Kocham postać Geralta za to, że nie jest to superbohater i nie ratuje świata, jest tylko częścią i jednostką, która ma swoją drogę, zasady i cele. Moim zdaniem, żeby stworzyć dobry serial wystarczyło czerpać garściami z tego co ludzie pokochali w grze. Eksploracja pięknego terenu, zagłębienie się w tą całą otoczkę potworów i problemów tubylców było najpiękniejsze, proste zadania, niepozorne tajemnicę cieszyły strasznie, głównie dlatego,że ten świat tylko kosztowaleś a nie zjadłeś cały obiad na raz. Z resztą ta metoda wszędzie się sprawdza - w horrorach jest super do momentu aż nie zobaczysz kto zabija ( przykładowo) do póki jest tajemnjca i zagadka, muzyka jest najlepsza kiedy dany artysta Cię częstuje przystawkami cały album i dopiero daje spróbować kotleta w kulminacyjnym momencie i zawszę powinien pozostać niedosyt. W Wiedźminie 3 czy 1 i 2 nie najadales się, zawsze było uczucie,że tam coś się jeszcze kryję.
Pomijając przedszkolne błędy w serialu o których nie ma sensu dyskutować - amatorka i tyle, to te niuanse postaci są odrażające. To prawda że Geralt ciągnie cały serial a reszta niedomaga, chociaż dla mnie Yen i Ciri to jest i tak topik,ale to z uwagi na sympatię. Wesemir i całe stowarzyszenie Wiedźminów to kpina. Czarne postacie to żart bo po prostu to się po ludzku gryzie, można mieć różne zdanie na ten temat, ale to po prostu się gryzie. W uniwersum z motywem ciężko słowiański na prawdę wrzucanie każdej rasy i koloru skóry jest nietaktowne. Jak oglądam Ragnarok i Wikingów to chcę białych blondynów a jak Pulp Fiction to dawaj mnie tu Pana Sama XL Jacksona i wszyscy są kontent i rad.
Szkoda bo potencjał jest ogromny a oni tak to kiepszcza.

1

@jeyx77x Nie widziałem na oczy książek, grałem w gry, ale ten serial najzwyczajniej nie ma sensu i logiki, dlaczego pozbawiona magii dzenifer z siekierką w ręce uwalnia cahira będąc naprzeciwko wojska, króli i czarodziejów po czym sobie tak o odjeżdża na białym koniu? dlaczego są bierni? dlaczego z 20 nowych wiedźminów, których nie powinno być zabijasz akurat tego jednego imiennego z sagi, który przeżył? Dlaczego zabijasz ważnego dla fabuły myszowora? Dlaczego nie trzymasz się żadnych ram czasowych, a postacie przemieszczają się jak po teleportacji? Aktorów których udało im się dobrać dobrze mogę policzyć na palcach jednej ręki, posrana poprawność kolorystyczna, nie wspominając o odzwierciedleniu charakterów postaci, a raczej jego braku.

konto usunięte

0

@jeyx77x Chopie ja mialem sage wiedzmina 3 razy skonczona przed rewelacyjna “jedynka” Redsow.
I wiesz co? Nie skonczylem dodatku blood and wines tylko dlatego bo nie chce by ta historia miala koniec… taki ze mnie ckliwy ch…
Sam serial Netflixa oceniam ba 6,5. Dla mnie to jak Hercules i Xena lecace do obiadu w niedzielne popoludnia.

0

@Transu96 zgadzam się w 100%

0

@El dominatore właśnie myślę, żeby sobie kupić komplet sagi bo jest za 400 złotych. Piękne rzeczy

konto usunięte

1

@Transu96 Napisalbym to tsk jak Ty ale jestem za varzo najebany ;)

konto usunięte

0

@jeyx77x z Kocham to uniwersum pomimo, ze ksiazka potrafi zbic z tropu.

0

@jeyx77x problem polega na tym ze wszystko kręci się wokół jednego bohatera. Gdyby tak cd projekt i twórcy serialu poszli w uniwersum rezygnując z opowiadania historii Geralara a np w grze miałbyś wybór do której szkoły wiedzminow trafiasz jak dzieciak później historia jakiegoś młodego wiedzmina którym grasz. Takie coś ma wielki potencjał w tym uniwersum.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?