- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1462 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
67 odpowiedzi
doc
6
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
17
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1462 Culés
2
Tylko dodam że w Izrealu ruszyły już szczepienia 4 dawką.
https://x.com/synxchaosu/status/1475879636651413506
1
@kamilo0066 ? Co ma szczepienie do zakażenia? Wyjaśnij z medycznego punktu widzenia, co ma szczepionka do odporności na zakażenie? To jest wirus należący do grupy koronawirusow (tak jak grypa) zatem możliwość zakażenia istnieje pomimo szczepienia. Chodzi o przebieg i ograniczenie ewentualnych powikłań. To wszystko.
0
@kamilo0066 A byli w czołówce jeśli chodzi o procent zaszczepionego społeczeństwa. Co poszło nie tak?
5
@Matt_i1992 Skoro wszystko jest pod kontrolą, a ludzie przejdą to łagodnie to czemu premier panikuje i straszy ludzi?
0
@maroon czy ja mówię, że przejdą łagodnie? Chodzi o zmniejszenie prawdopodobieństwa, które wraz ze szczepieniem rzeczywiście maleje. Nie jestem ani przeciwny, ani za szczepieniami.
Jednak co robią konkretne Państwa - należy to do ich "przywódców" i to do nich pytanie. Widocznie panikuje, z jakiego powodu, tego nie wiem.
2
@Matt_i1992 a ten lżejszy przebieg i brak ewentualnych powikłań to rozumiem, że "bo tak mówią"? Bawi mnie tekst "z medycznego punktu widzenia". Ale jak już ktoś przypisuje zgon, który wystąpił niedługo po szczepionce jako następstwo tejże szczepionki to "foliarz". To jak nazwać tych pierwszych? Idiotami? A szczepienie do zakażeń ma przede wszystkim to, że osoba zaszczepiona roznosi wirusa całkowicie nieświadomie (bo nie podlega żadnej kwarantannie), a co za tym idzie statystyki zakażeń będą rosły, a nie malały (stąd zaraz lockdown w Izraelu pomimo, że zaraz będą szczepić 4 dawką). Obiecywali Wam normalność? To macie swoją normalność, raz w roku się zaszczepisz to Cię wpuszczą do sklepu... :D wiesz kiedy będzie normalność? Jak idioci zaczną myśleć a nie opierać się na opiniach innych idiotów, którym na rękę jest cała ta pandemia.
1
@maroon bo za mało jeszcze zarobił. Tu chodzi o wprowadzenie permanentnego strachu przed czymś, od czego uratuje Cię szczepionka. Raz w roku przyjmiesz i jesteś "nieśmiertelny"... :D
0
@pioz123 ale tak już będzie. Ja nie wyzywam nikogo od foliarzy, jednak nazywanie ludzi, którzy chcą się szczepić idiotami również jest nie na miejscu. Nie rozumiem strachu przed szczepieniem, które jest największym cudem medycyny w historii, może na równi z antybiotykami.
Dlatego mówię 'z medycznego punktu widzenia" bo szczepionki mRNA są od kilku lat z powodzeniem wykorzystywane w walce choćby z nowotworami. A tego ludzie nie wiedzia i powielają głupoty. A niestety, zwykle ten co najmniej wie, najchętniej zabiera głos.
1
@Matt_i1992 nie twierdzę, że Ty nazywasz ludzi foliarzami, mówię ogólnie jak wygląda nasza rzeczywistość - "albo jesteś za szczepieniem albo jesteś foliarzem".
Tutaj nie chodzi o to, że ludzie mają się nie szczepić. Jeśli uważają to za cud medycyny i chcą się szczepić - proszę bardzo. Ja nikomu nie bronię, każdy jest kowalem swojego losu. Mówię o tych, którzy uczestniczą w całym tym szale maseczkowym i szczepieniu w celu uniknięcia kwarantanny, albo wyjazdu na wakacje. To jest chore - "zaszczepię się dla świętego spokoju, bo tak każą". Bo to napędza całą tą pandemię, zamiast ją wyciszać. Gdyby był opór i społeczeństwo próbowałoby funkcjonować tak jak do tej pory, to ta sztuczna pandemia, która jest żyłą złota, podejrzewam, że już dawno by się zakończyła.
I żeby była jasność, idiotami nie nazywam wszystkich, którzy się szczepią, tylko tych, którzy opierają swoje zdanie i przekonania na tym co usłyszą np. w TV. O tych, którzy nie mają swojego rozumu i nie pomyślą, co jest dla nich najlepsze, tylko ślepo wierzą w to, co świat próbuje im wciskać. Jak im powiesz, że mają jeść koty, bo to sposób na nieśmiertelność, to oni będą to robić.
Nie wiem czy szczepionki mRNA są wykorzystywane w walce z nowotworami, ale nie porównujmy leczenia nowotworu z grypą, bo w przypadku nowotworu, taka szczepionka może być ostatnią deską ratunku, a w przypadku covida nikt nie jest w stanie Ci zagwarantować, że szczepionka nie okaże się tym gorszym złem.