- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1823 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
5
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
83 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
22 odpowiedzi
CLS63AMG
30
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
32 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1823 Culés
0
Stara gwardia nie ma kondycji, aby grać mecze co 3 dni, niezależnie od tego, jak dobrzy byli w przeszłości i dotyczy to również Busquetsa, reżim kondycyjny i przygotowanie fizycznie nie istniało i nie da się tego naprawić w połowie sezonu. Połowa zawodników nie jest w stanie pokonać więcej niż 9km w meczu. Leniwi i ospali skrzydłowi w osobach Dembele i Desta. Napastnik, który traci piłkę przy najmniejszym kontakcie z przeciwnikiem i banda młodych zawodników, przed którymi jest jeszcze mnóstwo pracy, aby dostać się na najwyższy poziom. Gra przeciwko średniakom ze środka tabeli LaLiga jest łatwa, ale spotkania w Lidze Mistrzów wymagają o wiele więcej. Wysoki pressing sprawia, że nasi zawodnicy są zmęczeni po 25 minutach i schodzimy głęboko, bo po prostu nie ma sił żeby grać na takiej intensywności przez dłuższy czas. Xavi stosuje niekonwencjonalne rozwiązanie taktyczne, ustawienie i role, przez co zawodnicy są zdezorientowani, nie wiedzą co mają robić, a to też nie pomaga. Araujo nie jest prawym obrońcą (czemu on te auty rzucał?). Jego gra piłką wymaga pracy. Pique to cień samego siebie, od 2018 roku to tylko równia pochyła. Na Lenglet'a i Umtiti'ego to nawet Shaktar by się nie skusił. Najbardziej jednak boli bramkarz. To jaki zjazd zaliczył MAtS, to jest niewyobrażalne. Od człowieka, który ramię w ramię z Messim ciągnął ten klub i ratował od porażek, do niepewnej i prowokującej zagrożenie bomby. Po kontuzji to zupełnie inny zawodnik. Środek pola jest przyzwoity, ale oni nie wiedzą jeszcze jak wychodzić spod takiego pressingu czy łamać linię obronną przeciwnika, bo są za po prostu za młodzi.
Ludzie zazwyczaj kojarzą Barcę Pepa z piękną grą piłką, ale zapominają, że każdy w tej drużynie pracował ciałem przy piłce. Zawodnicy biegali i było widać, że im się chce. Jeśli nie możesz się ruszać to jak poradzisz sobie z obrońcami przeciwnika? Jak chcesz stworzyć przewagę w ataku skoro nie chce Ci się wyjść na pozycje? Zawodnicy "chcą" wrócić do dni chwały za czasów Pepa i Lucho, ale nie chce im się na to zapracować. To już nie dni, że przeciwnicy wychodzili na boisko z pełnymi majtami, bo grają przeciwko Barcelonie.
0
@Zoker strasznie subiektywna opinia. Dla mnie linia pomocy to najważniejsza formacja, która musi wspierać zarówno atak jak i obronę. Żeby kontrolować mecz, trzeba kontrolować środek pola. Niestety, ale Barca tego nie robi i nie mam tu pretensji do zawodników jak Gavi czy Nico, bo chłopaki dopiero weszli do drużyny. Czekam na Pedriego, bo jednak jest przynajmniej poziom, jak nie dwa, wyżej od wspomnianej dwójki.
Jak dla mnie aż nadto rzuca się w oczy brak zgrania u zawodników Barcy. Wczoraj o sile naszego ataku mieli stanowić Depay i Dembele czyli zawodnicy, którzy trenują razem od 2 czy 3 tygodni! W dodatku Dembele na dziwnej pozycji ni to skrzydłowego, ni napastnika. Dominację w środku pola mają nam zapewnić nastolatkowie, którzy dołączyli do zespołu przed sezonem z juniorów. Dodajmy do tego dziwne ustawienia i wybory personalne trenerów w tym sezonie i każdy powinien przestać się dziwić, że jesteśmy w miejscu jakim jesteśmy.