La Rambla

Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.

La Rambla

Online: 783 Culés

7

Nie mam zamiaru odnosić się do presezonu. Mało osób tutaj wie na czym ma to polegać i tu nie ma co tłumaczyć jakoś szczegółowo. Ma być pograne i pobiegane i przygotowane do sezonu. To jest jasne, ale to że w presezonie nie bierze udział pół pierwszego składu a drugie pół przychodzi na końcówkę to już jest nieporozumienie. Co najlepsze, taka sytuacja ma miejsce od wielu lat i nikt o tym głośniej nie mówi. Przecież Ci piłkarze w życiu nie nadrobią półtorej miesiąca przygotowań, muszą wejść na gotowe i wrócić meczami do formy i tym samym przygotować się na ligę. W zasadzie najcięższy okres presezonu to był przeprowadzany przez Neto, Puig, Pique, Roberto, Umtitiego, Desta i.... To tyle. Widać po każdym z nich ciężkie nogi... No i dobrze, teraz powinien przyjść czas na świeżość, która można osiągnąć spokojnie do pierwszej kolejki, ale co z reszta? Depay, De Jong, Alba, Busquets powinni czuć się coraz gorzej bo dla nich najtrudniejszy okres przygotowań właśnie POWINIEN trwać. Ci co teraz dołącza lub już zaczynają dołączać wejdą na świeżości w sezon, ale pewnie szybko spadnie forma bo gdzie ta forma miała być zrobiona.
Kompletnie nie rozumiem tej logiki. Moim zdaniem liga powinna ruszyć za miesiąc, tak, żeby wszyscy wspólnie przeszli pewien cykl i żeby razem weszli w sezon. Nie dziwię się, że piłkarze potrafią być teraz pod formą jak oni dopiero zaczynają ciężary, albo są w trakcie najcięższych treningów.

Rok w rok możemy zaobserwować, że czołowe kluby,albo wchodzą z rozmachem w ligę, albo, że wchodzą ciężko i ociężale. Dla mnie jest to wina tych rozlegulowanych okresów przygotowawczych. Zwłaszcza,że często drużyny z którymi przychodzi się mierzyć w lidze na początku są w pełni przygotowane do gry bo odbyły wspólnie okres przygotowawczy.
Jestem pewien, że Pedri będzie miał problem we wrześniu z formą, on jeszcze sezonu nie skończył nawet a drugi rozpocznie się tydzień po zakończeniu Igrzysk. To jest jakiś dramat dla mnie i uważam, że trzeba na to zwrócić uwagę a nie jechać po drużynie, która miała doczynienia z drużyną przygotowana i grająca już w lidze. Barcą może będzie gotowa na RSSS a może świeżość tych co przyjdą jej pomoże. Rzeczywistość jest taka, że trzeba się do niej dopasować ale absolutnie mi się to nie podoba i uważam,że wiele czołowych drużyn pogubi masę punktów na początku ligi. Z resztą jak zawsze gdy przychodzi sezon po lecie z imprezą reprezentacyjna.

2

@jeyx77x Bardzo ladnie i madrze napisane. Salzburg i Barcelona sa na zupelnie innym poziomie przygotowania.

« Powrót do wszystkich komentarzy

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?