- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1721 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
161
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
29 odpowiedzi
Conradxc
4
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1721 Culés
4
Komisja Europejska zamraża akcept dla polskiego funduszu odbudowy co najmniej do jesieni.
2
@tobiasson92 No kto by się spodziewał. :) Przecież UE taka dobra, same pozytywy z niej płyną.
5
@aligator wstrzymuje bo Polska na ich w dupie, oraz Tsue, prawo unijne. Idziemy do uni tylko po kaske nic więcej.
2
@aligator Ej to zrobimy taki eksperyment. Ja Ci napluję w twarz, a Ty mi potem za to odpalisz kaskę oki? I potem znowu ale dalej będziesz mi dawał kaskę. Fajnie?
4
@tbas ta bo inne kraje tak ochoczo wykonują wyroki np. takiego TSUE. Ach ta najgorsza Polska.
0
@Bykunn Hej, nie wiem czy nie zrozumiałeś mojej ironii czy bardzo się ze sobą nie zgadzamy :D
0
@tbas Ja się w sumie zgadzam z tym, że Polska ma ich w d. Oczywiście lepiej by było gdybyśmy nie musieli tej kasy brać ani również wpłacać, czy dostosowywać się do unijnych dyrektyw.
0
@aligator Bardzo się nie zgadzamy
0
@Bykunn No to do Twojego porównania należy dodać, że zanim naplujesz mi w mordę to ja Ci będę mówił jak masz rozporządzać swoimi pieniędzmi. W jakis sposób masz je wydawać, na co, kiedy.
A do tego dobrze by było, żebyś wziął kilka kredytów, bo ja to tylko trochę tej kasy Ci dam, a przecież masz kilka większych wydatków, które ja każę Ci zrealizować.
To nie jest takie proste. :)
0
@aligator żyłeś w czasach przed UE?
0
@tbas Żyłem, a co ma piernik do wiatraka?
0
@aligator no to sobie przypomnij te czasy
0
@tbas Pamiętam. Chcesz niby użyć argumentu, że wtedy było gorzej? :)
No to może pomyśl, że istnieją inne czynniki, które na to wpłynęły, a nie sama UE.
0
@aligator dawaj jakie. Z chęcią usłyszę i się douczę.
0
@tbas Choćby rozwój technologii, restrukturyzacja rolnictwa, czy otwarcie na kapitał zagraniczny. Trendy wzrostowe istniały tu (i w innych dziedzinach) na długo zanim słyszeliśmy o UE, a po wejściu do niej wcale nie przyśpieszyły. Wystarczy spojrzeć na liczby.
Wiara w to, że jedna instytucja, która właściwie nie robi nic niezwykłego, sprawiła taką różnicę w jakości życia, jest trochę naiwna.
0
@aligator rozwój rolnictwa? Rolasy bez dopłat to by się wszystkie spakowały. Mam w rodzinie rolnika z nie małym gospodarstwem, siano od Uni pierwszy łapska wyciąga
0
@tbas Dane mówią co innego. Rolnictwo rozwijało się i bez UE. W krajach nie będących w UE też się rozwija.
Oczywiście, że rolnicy dostają kasę, ale czy to dobrze, to bym polemizował.
Po pierwsze, to pieniądze nie rosną na drzewach i komuś musieli najpierw zabrać - również rolnikom.
A po drugie, to często musieli się oni zadłużać, bo UE finansowała tylko część "inwestycji".
Są plusy i minusy, to nie jest takie jednoznaczne. Choć PR'owo ładnie wygląda jak UE daje kasę. Głośno dajesz, a po cichu zabierasz. Tak jak PiS. :)
0
@aligator wiesz ze to nie jest tak że my wpłacamy 3mld a dostajemy 3.tylko więcej? Do tego mamy latwoscyw imprezie, eksporcie, rozwoju firm, transportu. Jak chcesz tu Ukrainę to tak wyjdźcie z UE
0
@tbas Nie można patrzeć tylko i wyłącznie na przepływy gotówkowe.
Myślenie, że dostajemy hajs z UE za darmo jest trochę naiwne.
Łatwość importu, eksportu, rozwoju firm, transportu to nie jest zasługa UE. :) Idąc tym tokiem rozumowania, to poza UE powinna być tylko pustynia.
Piszesz jakby Ukraina była w obecnej sytuacji z powodu nieobecności w UE.