- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1911 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
4
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
81 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
21 odpowiedzi
CLS63AMG
27
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
30 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1911 Culés
0
Jako laik który nie ogląda igrzysk mam pytanie. Dlaczego klasyfikacje medalowe na IO zawsze wygrywają Chiny i Stany? Oni aż tak poważnie podchodzą do IO czy o co biega?
5
@Herato Jeśli chodzi o Chiny to dużo medali przypada im w konkurencjach typu badminton, tenis stołowy, gimnastyka, sporty walki, skoki do wody i ogólnie pływanie oraz strzelectwo. W samym tenisie stołowym to oni zdobywają mnóstwo medali. W wielu z nich nie mają konkurencji.
Stany to Stany. Tam sport jest na absolutnie najwyższym poziomie i od dziecka niektórzy trenują z najlepszymi trenerami, więc efekty widać. Warunki do rozwoju mają niesamowite.
Jeszcze jedna ważna rzecz. Polska ma świetnych miotaczy i zarówno Anita jak i Fajdek są dominatorami w swojej dyscyplinie. Maksymalnie mogą przywieźć po jednym medalu, bo mają tylko jedne zawody. Z drugiej strony mamy takich Amerykanów, którzy są mocni w pływaniu między innymi. Nie muszę mówić ile konkurencji pływackich jest na IO. Sam Phelps zdobył na jednych Igrzyskach 7 czy 8 złotych medali. Takie coś sprawia że później okupują pierwsze miejsca w klasyfikacjach medalowych.
4
@Herato Nawet teraz sprawdziłem. W samym pływaniu Amerykanie w Rio zdobyli 16 złotych medali, 8 srebrnych i 9 brązowych. O czymś to mówi.
1
@BartqRKO
podobnie Brytyjczycy i kolarstwo torowe...dalej Australia i pływanie, Japonia i judo, mnóstwo konkurencji jest też w boksie, wioślarstwie (tu coś walczymy), podnoszeniu ciężarów. Ale zasada jest prosta raczej - państwa specjalizują się w co do zasady w "nierentownych" dyscyplinach, wrzucają pieniądze na trenerów, stypendia i przygotowania, a potem odbierają wyniki raz na 4 lata na IO. Tam gdzie są jakiej pieniądze w świecie komercyjnego sportu, np. lekkoatletyka, piłka nożna, siatkówka, tenis etc. to nikt specjalnie się pod to nie nastawia.