- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1782 Culés
Gorące dyskusje
Karol145
6
Keir Starmer podał się do dymisji.Hahaha, nadal niech rzekoma lewica bawi się w prawice i nadal... » Czytaj dalej
96 odpowiedzi
doc
7
Jeżeli to prawda to by tłumaczyło ciche podchody pod Barcolęhttps://x.com/_BarcaInfo/status/2068... » Czytaj dalej
23 odpowiedzi
CLS63AMG
33
Czyli podsumujmy:- Po śmierci dwóch obywateli Polskich w Przewodowie Zełeński okłamywał Dude... » Czytaj dalej
40 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1782 Culés
5
"ESKORTOWANI MAJĄ RĘCE POWIĄZANE DRUTEM KOLCZASTYM A WIELU Z NICH MA PRZYWIĄZANE DO RĄK SIEKIERY, WIDŁY ITP. TO ZNACZY NARZĘDZIA MORDU, Z JAKIMI ZOSTALI UJĘCI".
Tyle lat minęło od wojny i okupacji, a my nadal o wielu sprawach nie wiemy. Ponadto pojawił się "analfabetyzm wtórny" - brak przyzwoitej, rzeczowej edukacji, programów informacyjnych, sztuki, lektur, itp. Młodzi ludzie mają wiedzieć, że np. tow. tow. Jaruzelski, Kiszczak, Bauman, Kuroń, Kołakowski, Kapuściński - to "wielkie ludzie som" i to ma im całkowicie wystarczyć. A Niemce zaś rzekomo dali nam w dziejach wszystko, same dobrości...
Ale tu o czymś innym.
Podczas II w. św. Węgrzy byli po stronie Niemiec (jako sojusznicy III Rzeszy), ale Polakom na ogół pomagali. Oto np. polski raport o ujętych przez nich członkach band UPA na Wołyniu:
"Według wiadomości otrzymanych ze Lwowa pochwyceni przez Węgrów członkowie band ukraińskich sprowadzani są do Lwowa. Na ulicach Lwowa widzi się takie grupy pod eskortą Węgrów; eskortowani mają ręce powiązane drutem kolczastym a wielu z nich ma przywiązane do rąk siekiery, widły itp. to znaczy narzędzia mordu, z jakimi zostali ujęci".
Dziękujemy Węgrom
Źródło: Leszek Żebrowski.
https://scontent.fktw5-1.fna.fbcdn.net/v/t1.6435-9/200313026_346330110187121_7415127041441774538_n.jpg?_nc_cat=111&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=5bCxb83aK60AX9dWwBs&_nc_ht=scontent.fktw5-1.fna&oh=5f4a0052ce1f737894fd14e263cab5a8&oe=60CE5386
0
@Majkel34 robacy niestety plują dziś na Węgry bo mają konserwatywny rząd i śmią mieć dobre stosunki z Putinem, dla nich przyjaciółmi są Niemcy co wymordowali nam 6 mln rodaków
0
@Darkfin Patrzenie na stosunki międzynarodowe przez pryzmat emocji jest zgubne. Jest to odwiecznym problemem Polaków, którzy maja tendencję do popadania w skrajności, czyli absurdalny i zgubny romantyzm, bądź oportunistyczny, podszyty ojkofobią serwilizm.
Polska nie ma wrogów i przyjaciół wśród innych narodów. Są tylko interesy, które są zbierzne, bądź zupełnie odwrotnie, stawiające nas w roli konkurentów. Tak, Niemcy przez wieki stanowili śmiertelne zagrożenie dla naszego narodu, ale obecnie są największym partnerem handlowym i gwarantem wzrostu gospodarczego. Trzeba umieć balansować retorykę i swoje działania zysków i strat.