- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 967 Culés
Gorące dyskusje
kodi77
169
Córeczka odeszła mi rok temu więc dzisiejszy dzień ojca boli podwójnie ale mam nadzieję że z... » Czytaj dalej
31 odpowiedzi
Conradxc
5
Messi 3 bramki z Algierią (iksDE): wOoOoOWoowowowow kOsMiTaRonaldo 2 bramki z Uzbekistanem: żodyn... » Czytaj dalej
35 odpowiedzi
Deathwing112
3
Zmieńcie program na Kanał Zero. Słuchajcie co ten lekarz mówi. Przecież to powinien być... » Czytaj dalej
33 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 967 Culés
2
- Egipt i Arabia Saudyjska wzywają do natychmiastowego zawieszenia broni w Gazie.
- Hamas ostrzega, że w przeciągu następnych godzin przeprowadzi atak rakietowy na Tel-Aviv. Mieszkańcy miasta są proszeni do pozostania w schronach.
- Hamas rozmawiał z dowódcą Sił Ghods, czyli irańskiej jednostki specjalnej podległej Najwyższemu Przywódcy Iranu
0
@barcelonaLM Czyli się zapowiada Armageddon (wzgórze w tamtych okolicach i symbol końca świata) xD
Masakra co się tam dzieje. I tradycyjnie Izrael i USA. Serio współczuje Arabom...
0
@michal26 Arabom? Przecież to Izrael w tej chwili jest ostro dymany geopolitycznie przez USA. Muszą aż ich kukle swędzieć. To administracja Bidena wypieła się na Izrael wznawiając umowę z 2015 roku w sprawie nuklearnej z Iranem. Co jest oczywistym policzkiem w stronę Izraela. Dodatkowo jest oczywistym faktem, że Hamas jest wpierany przez Iran i Hezbollah pomimo tego, że te dwie organizacje miały podobno swoje wzloty i drobne upadki we wzajemnych relacjach. Administracja Józia Bidena to wszystko wie, a i tak ma to w ... i chce sie szybko wycofać z regionu, zostawiając Izrael z ręką w nocniku, a sytuacja w regionie jest ciągle bardzo niestabilna po wiośnie ludów, po wojnie w Syrii.
Zamieszczę link do artykułu z NYPost.
Być może USA zmieni strategie, ale póki co nic na to nie wskazuje.
https://nypost.com/2021/05/14/bidens-overtures-to-iran-undercut-us-bid-to-end-hamas-israel-conflict/
1
@Stoiczkow No a co zmienia info że Usa robi sobie jaja z Izraela skoro to Izrael siłowo zajmuje tereny Palestyny?
0
@Gall Ma bardzo dużo. Przecież Hamas jest oficjalnie wspierany przez Iran. Izrael nie jest bez winy, ale też cięzko obarczyć go całą winą, tak jakby Hamas i jego działania nie istaniały. No i jeszcze na koniec administracji Trumpa doszło do podpisania aktu o współpracy na wielu płaszczyznach pomiędzi Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami, Bahrainem, Marokiem i Sudanem. Administracja Bidena z gracją słonia w składzie porcelany swoimi postanowieniami demoluje te pozytywne wrażenia po podpisaniu aktu, jak również nadzieje na normalizacje stosunków na linii Izrael - państwa arabskie. Przecież jest jasne jak słońce, że takie działania tylko wzmoga niepokój i napięcie, pogłębiając uczucie "oblężonej, samotnej twierdzy" pośród smiertelnych wrogów. To niczemu nie pomaga. To nie jest takie oczywiste jak rozgraniczenie czarne - białe, Żydzi = zło. Koniec analizy.
0
@Stoiczkow Wybacz ale ja mam odmienne zdanie,no i twój wywód nie do końca można traktować jako poprawną odpowiedź do tego że to "araby są biedni" bo odbijasz piłeczkę.
Biden może i ma grację słonia ale trump forsując jerozolimę jako stolicę Izraela pokazał że wszystko co piszesz o normalizacjach to bajeczki, bo najpierw zdetonował bombę a potem gasił pożar.
Oczywiście że nie wszystko jest czarno-białe, ale od lat Izrael dzięki usa dociskał Palestyńczyków, zmiana warty zmieniła sytuację i uwaga oni powinni brać pod uwagę taką możliwość, a skoro nie wzięli to pora ponieść tego konsekwencje.
0
@Gall Tak, Izrael ma swoje za uszami. Niewątpliwie nie jest bez winy. Natomiast Arabowie również, szczególnie Hamas, który dosłownie chce zniszczyć Izrael i Żydów. Oczywistym jest również fakt, że szkoda ofiar po obu stronach konfliktu. Ja zwyczajnie dystansuje się od narracji jakoby to Żydzi byli w stu procentach oprawcami, a Arabowie w stu procentach ofiarami. Taka narracja dominuje u Nas w kraju.
Izrael swoim postępowaniem napędza nienawiść, jednak zapewne ciężko negocjować i próbować podejmować próby dyplomatycznych rozmów, kiedy dla drugiej strony (Hamas) jesteś złem wcielonym.
Obecna sytuacja jest bardzo ciężka, oby obyło się bez otwartego konfliktu zbrojnego, bo to będzie oznaczać gehennę ogromnej ilości ludzi po obu stronach.
Ps. Tak, oficjalna akceptacja Jerozolimy jako stolicy Izraela była niepotrzebna i była błędem. Tutaj mogę się zgodzić.