- Strona główna
- La Rambla
La Rambla
Witaj na La Rambla
Witamy na La Rambla, gdzie dyskusje toczą się całą dobę! La Rambla to dział stworzony specjalnie dla zarejestrowanych Użytkowników FCBarca.com. Zapraszamy do rejestracji oraz dyskusji nie tylko o Barcelonie i nie tylko o piłce nożnej. W tym dziale obowiązuje regulamin serwisu FCBarca.com, który znajdziecie tutaj.
La Rambla
Online: 1054 Culés
Gorące dyskusje
Ilka
3
Jak zapatrujecie się na chodzenie w takie upały w centrum miasta, po galeriach itp. bez koszulek... » Czytaj dalej
47 odpowiedzi
mekston
3
Po fazie grupowej największe szanse na MŚ przyznawane są (wg buków)1. Francja2. Argentyna3.... » Czytaj dalej
20 odpowiedzi
pt9
2
Bo w takie dni najważniejsza w życiu jest opalenizna. Reszta może zejść na drugi... » Czytaj dalej
13 odpowiedzi
Media
Sonda
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
Online: 1054 Culés
24
Witam i zapraszam na kolejną odsłonę moich ulubionych obrazów :D
71/100
Dzisiaj jeden z najważniejszych malarzy w historii, dla mnie artysta kompletny, kultowy, wyznaczający epokę a takich zawsze stawiam najwyżej w swojej hierarchii. Obraz "Guernica" autorstwa mistrza Pabla Picassa.
https://pl-static.z-dn.net/files/d0a/b6d0fa4282ddea6c91fec85623863831.jpg
Jeden z trudniejszych obrazów w odbiorze jakie mam w swojej "kolekcji". Dzieło to powstało na zamówienie w roku 1937, od pół roku trwała wówczas w Hiszpanii krwawa wojna domowa. Sama Guernica to baskijskie miasto, które zostało zbombardowane i śmierć poniosło wówczas ponad 200 osób. Na pierwszy rzut oka w obrazie poraża asymetria, olbrzymie postacie którym trzeba się dobrze przyjrzeć by zrozumieć że każda ma tutaj swoje zadanie. Widać cierpienie, krzyk, ucieczkę jak również śmierć. W odbiorze bardzo pomaga jego surowość, czerń i biel to dominujące kolory. Mimo wszystko dzieło to jest bardzo trudne w interpretacji dlatego każdy powinien poszukać w nim swoich odczuć, jak widzi wojnę swoimi oczami.
Sam Picasso powiedział o tym arcydziele: "byk to byk a koń to koń" czym pozostawił wolną rękę każdemu kto zechce się zagłębić w obraz Guernica.
W odbiorze bardzo pomaga reportaż BBC do którego podsyłam link:
Wołam: @clyde @VamosRakieta @baczmus @Diamondmaster @youngsmiec @Colon @NorbiTBOB @Alcazar @macio_944 @Stoiczkow
2
@Rastafarnianin @8stoichkov8 @Nano22 @pele1282 @Ermitano @Yosemite @Mat_Cat @MesQueUnClub_87 @domin682 @cracker
1
@Rastafarnianin @AV0CAD0 @FrankliN7 @OliwiaVeB @equwesta @xxanotherdayxx @matirix20 @arsenallondyn0 @panczo
0
@Rastafarnianin Po co oznaczasz koło wzajemnej adoracji? Kto ma zobaczyć ten zobaczy..
Wasza pogoń za zielonymi jest czymś strasznym.
3
@marcin000019 Oznaczam osoby które chciały być oznaczane. Jeśli nie chcesz tego widzieć przestań mnie obserwować.
0
@Rastafarnianin Ilekroć widzę tego typu dzieła, niejednokrotnie widząc ich kosmiczne ceny, zastanawiam się czy ze mną coś nie tak że widzę bazgroły czy czy czy czy... o co biega kufa... XD
0
@Rastafarnianin Bosz jakie zainteresowanie XD
0
@Rastafarnianin Ty, ale ja tylko zapytałem ;)
0
@FC1899Barca Masz rację, że są przypadki takich malarzy iż płacisz za podpis nie za obraz :D
0
@marcin000019 I dobrze że oznacza.
0
@marcin000019 A ja tylko odpowiedziałem^^
0
@Rastafarnianin No i prawidłowo.