0

@Ostatnikrwawygang no ale to samo ja Tobie mogę zarzucic. Że opowiadasz bajki o powstaniu świata z niczego. I znowu odpowiem Tobie tak jak Ty mi napisałeś. Sprawdź wiarę i wtedy wydawaj wyroki. Tak samo ja mogę zarzucic, że ewolucja i logika nie idą w parze, bo żadnej logiki nie ma w tym, że wszystkie organizmy powstały z jednej komórki istniejącej ileś miliardów lat temu. Jeśli już chcesz być uczciwy ze sobą to byś przyznał, że owszem moja wiara brzmi jak bajka, ale Twoja w powstanie tak skomplikowanego świata z niczego jest również bajką.

0

@Ostatnikrwawygang może jest bajką a może nie. Warto by to było skrupulatnie sprawdzić zanim wyda się taki osąd.

0

@Ostatnikrwawygang ale dlaczego twierdzisz, że powstanie świata z białej kartki jest mniejsza bajka niż stworzenie go przez jakiś byt?

0

@Eric_Abidal_22 czy Ty czytasz te moje posty ze zrozumieniem czy nie? Przecież cała ta dyskusja jest o lukach w ewolucji i powstania świata z niczego. Nie będę tego wszystkiego powtarzał. Przeczytaj poprzednie posty.

1. Kluczem jest tutaj sprawdzenie, wiara w którego Boga się broni a w której faktycznie są sprzeczności.
2. W księdze rodzaju to jest jedna i ta sama historia. Najpierw jest streszczenie wydarzeń a później rozwinięcie jak to dokładnie wyglądało.
Rodowody Jezusa w ewangeliach nie są sprzeczne ponieważ to są dwa różne rodowody. Jeden od Józefa, drugi od Marii.
Na resztę sprzeczności musisz mi wskazać wersety bo nie wiem o czym piszesz.
3. Mogłoby tak być. Aczkolwiek wracamy do punktu 1 czyli sprawdzenie czy któraś z wiar tutaj na ziemi się broni.
4. Znowu tutaj wracamy to przestudiowania wiary chrześcijańskiej. Czy jest się w stanie obronić czy nie. Czy ona mówi prawdę o Bogu czy nie. I Bóg w starym i nowym testamencie jest ten sam. To samo punkty 5 i 6.
7. Widzisz to jest źle zadane pytanie. Tak samo głupie byłoby zapytanie czy Bóg może stworzyć kwadratowe koło. No nie może bo koło nie ma rogów. Proste. To jest błąd logiczny wlasnie.
8. Ja nigdzie nie napisałem, że to jest ta prawdziwa wiara. Ponownie trzeba sprawdzić czy ona się broni czy nie.

1

@Eric_Abidal_22 nie nie. Pytanie jest bardzo dobrze zadane tylko nie potrafisz na nie odpowiedzieć dlatego je atakujesz.
Chociaż dobrze stwierdziłeś, że to jest pozbawione sensu. Zgadzam się z tym.

1

@korn234 no i tym postem pocisnales między innymi Einsteinowi, Newtonowi i pewnie dziesiątkom innych naukowców którzy byli/sa wierzący w Boga

1

@Eric_Abidal_22 i jakie są te sprzeczności w np islamie, buddyzmie?

Ale nadal te skamieniałości nie dają Ci dowodu na początek życia na ziemii. Jaka skamieniałośc Ci potwierdzi, że na początku była jedna komórka gdzieś głęboko pod wodą, która się zamieniła w rybę, potem w jaszczurkę itd itp? Znowu pomijam pytanie skąd ta komórką się tam wzięła? Skąd się wzięła woda? Skąd się wzięła planeta? Skąd komórka wiedziała w co ma ewoluować? Taka ewolucja nie ma prawa bytu gdyż jest niemożliwa w żaden sposób to osiągnięcia.

3

@Eric_Abidal_22 no to tak to ja mogę odbić piłeczkę i Ty mi pokaż dowód.na to że wrzechswiat wziął się z nikąd. Widzisz Ty się ze mnie śmiejesz, że wierzę w jakiegoś stwórcę a Twoją religią jest nauka, która jak widać u podstaw nie różni się niczym od innych religii tego świata i nadal ma podłoże w domysłach i wierze w to co mogło być.

Ja również kiedyś uważałem tak jak Ty, ale po prostu ewolucja, nauka o powstaniu świata, ma takie luki i braki w logice, że trzeba się mocno postarać żeby ich nie dostrzec.

2

@MesQueUnClub_87 no widzisz ja właśnie otworzyłem inne książki i widzę, że są dowody na mikroewolucje czyli powiedzmy jest jakaś komorka, która po jakimś czasie zaczęła być odporna na różne bakterie i w taki sposób ewoluowała. Ale ona nadal została tą komórką a nie stała się nagle magicznie rybą. Pokaż mi proszę jakikolwiek dowód na to, że kiedyś na początku na ziemii (już pomijam że ewolucja nie wyjaśnia skąd się ta ziemia w ogóle wzięła w kosmosie, a wszystkie informacje jakie nam daje nauka to hipotezy bez żadnych podstaw i dowodów) był jeden jedyny żywy organizm czyli właśnie taka komórka, z której powstały wszystkie gatunki na ziemii? To jest dopiero ignorancja żeby wierzyć w coś takiego. Podważa to w ogóle jakiekolwiek prawa świata w którym żyjemy.

2

@Eric_Abidal_22 ale co ma klonowanie do tego i manipulacja genetyczna? Klonowanie jak sama nazwa wskazuje to nie jest tworzenie czegoś z niczego.

Nie dałeś żadnych przykładów, które miały by sens, że dzieło nie podlega stwórcy. Jeżeli dla Ciebie to, że samochód jest szybszy od człowieka jest takim przykładem to nie mamy o czym rozmawiać. To człowiek ustala ile ten samochód będzie jechał i na jakich warunkach. Taki przykład w ogóle nie trzyma się kupy. Samochód sam od siebie nie ma nic do gadania. Może zostać rozmontowany, zniszczony i nic nie będzie mógł z tym zrobić.

Dowody ja Tobie podaje cały czas, ale jesteś zaślepiony i masz zamknięty umysł i nie potrafisz tego przyjac do siebie. Cały wrzechswiat się składa z matematycznych i fizycznych wzorów, które ktoś musiał napisać żeby to wszystko działało.
Nic co znamy na tym świecie nie powstało samo z siebie. Nie będę pisał po raz kolejny tego samego co w poprzednich postach.
Po prostu jesteś tak zamknięty na cokolwiek innego niż to w co wierzysz, że jakichkolwiek przykładów bym Ci tutaj nie podał to i tak nic by to nie dalo.

4

@Eric_Abidal_22 Stwórca nie ma początku. Jest ponad czasem co oznacza, że nie ma początku. Czas go nie dotyczy. Jest od zawsze.

Przykład z dzieckiem jest kompletnie nie trafiony ponieważ Rodzic nie robi dziecka w taki sposób w jaki np powstaje samochód w fabryce. Dziecko "robi się samo" przez połączenie plemnika i komorki. Rodzic nie wykonuje żadnej pracy przy tworzenia dziecka ani nie ma wpływu na to jakie to dziecko finalnie się urodzi. Swoją drogą sam ten proces powstawania dziecka wskazuje na jakąś siłę wyższą, która zaprojektowała ten proces w taki sposób.

Rzucasz jakimiś terminami naukowymi, o których najwyraźniej sam nie masz pojęcia, ponieważ z całym szacunkiem, ale w ogóle nie tyczą się one sedna tej dyskusji.

Cały czas wracamy do pytania jak ten rozwijający się wrzechswiat mógł powstać sam z siebie? Tego w żaden logiczny sposób nie da się wytłumaczyć. Tak jak wszystko co znamy na ziemi powstało przez czyjas pracę, tym bardziej coś tak potężnego i złożonego jak kosmos musiało mieć swojego stwórcę. Samochód nie powstał sam z siebie, procesor też nie. W porównaniu do człowieka, planet, kosmosu to jest jakiś mały pryszcz a nikt nie ma wątpliwości, że ktoś stoi za stworzeniem tego samochodu, procesora itp. Jak można przy czymś takim jak wrzechswiat zakładać że powstało samo z siebie?
Bóg jak najbardziej wymaga wyjaśnienia, ale trzeba mieć chociaż ciut otwarta głowę żeby z tymi wyjaśnieniami chociaż się zaznajomic.

Początek w sensie czas w którym coś zaczelo istniec. Jakby ktoś nie stworzył okręgu to nikt by nie zapytał gdzie ma początek. A wrzechswiat ma mieć początek bo sama nauka tak twierdzi. Sam się mieszasz w swoich wypowiedziach twierdząc najpierw, że świat ma poczatek, teoria wszystkiego itd a pozniej pytasz czemu musi mieć początek. Musi bo wszystko co jest umiejscowione w czasie ma jakiś początek. Sama nauka nam potwierdza, że wrzechswiat ma początek. Stwórca nie ma początku, bo jest ponad wszystkim co stworzył, włącznie z czasem.

2

@Eric_Abidal_22 co to za głupie pytanie "a czemu"? Co jest prostsze do zrobienia? Wrzechswiat czy procesor?
Twórca samochodu, procesora może z nim zrobić co chce, rozmontować, naprawić, przeprogramować itd. Nadal jest ponad nim. Samochód nie może zdecydować o niczym. Wózek widłowy nie może podjąć decyzji, że nagle zostanie Porshe. Podobnie z innymi tworami ludzkimi. Nadal twórca jest ponad stworzeniem i nie dotyczą go prawa którym podlega o stworzenie.

Istnienie jakiegoś stwórcy właśnie daje odpowiedzi na wszystko na co nauka nie potrafi odpowiedzieć. Nauka ma swoje limity. I nie jest to żaden fikołek intelektualny. Takim fiołkiem właśnie jest twierdzenie, że coś może powstać z niczego podczas gdy dobrze wiemy, że coś takiego nie ma prawa się stać. Gdybym Ci powiedział, że szedłem po ulicy i nagle pojawiła się przede mną wiertarkowkretarka udarowa to byś mi powiedział, że jestem idiotą. Ty natomiast z pewnością stwierdzasz, że kiedyś cos tak skomplikowanego i złożonego jak kosmos pojawiło się tak o. Kto tu robi fikołki intelektualne? Prawa tego świata przeczą pojawieniu się czegoś z niczego. Nauka nam potwierdza, że wrzechswiat ma początek jednak nie potrafi wyjaśnić jaki. Ktoś musi nadać początek czemukolwiek. Takim kimś jest właśnie Stwórca. I to nie jest żadna zagadka a wręcz oczywista sprawa.

3

@karci0 po prostu myślę logicznie. Cały świat jest zapisany kodem. Do napisania kodu potrzebny jest programista czy mi się to podoba czy nie. Zapytaj sie informatyków tworzących stronę fcbarca.com czy oni ją zrobili czy zera i jedynki wybuchły i powstała taka fajna strona z różnymi funkcjami itd.

5

@Eric_Abidal_22 tym porównaniem chciałem tylko zobrazować jak to wygląda. Wiadomo, że procesor będzie niczym przy czymś tak skomplikowanym jak wrzechswiat. Twórca wrzechswiata musi się charakteryzować nieporównanie większą potęga niż tworca procesora. Taka argumentacja w ogóle nie jest dziurawa. Stwórca czegoś musi być ponad stworzeniem i ponad prawami nim rządzącymi.
Uważam, że bardziej prawdopodobne jest, że ktoś stworzył świat niż, że się magicznie pojawił. Co było według Ciebie na początku? Biała kartka i nagle pojawił się kosmos i planety, ze wszystkimi swoimi prawami i istotami, które tak naprawdę są genialnie napisanym kodem? Jak w ogóle komuś przez myśl mogłoby przejśc, że coś takiego pojawiło się z niczego? To jest dopiero wiara w magiczne pojawianie się rzeczy tak o.

21

@Eric_Abidal_22 istota, która stworzyła człowieka musi być odwieczna, to znaczy, że musi być ponad czasem, ponad materia i ponad przestrzenią. Nie może podlegać temu wszystkiemu. Na takiej samej zasadzie jak np, koleś, który zrobił procesor telefonu z którego piszę tego posta nie może być jednocześnie w tym procesorze. Musi być ponad nim i nie być podległym prawom panującym w tym procesorze. Tak samo tej istoty stwórczej nie może ograniczać czas, dlatego nie ma ona początku.

15

@karci0 tak całkiem szczerze to bardziej prawdopodobne jest, że ludzie zostali stworzeni niż, że się wzięli z jakiejś bakterii w wodzie, która postanowiła, że sobie ewoluuje.

2

@TheNekro94 nie no jakie dobre. Zespoły spokojnie w zasięgu Rakowa.

2

Ależ ten Oppenheimer jest genialny. Wszystko w tym filmie działa perfekcyjnie. Emocje ogromne podczas oglądania jeszcze dodatkowo wzmocnione ta ostatnia sceną. Chyba najlepszy film jaki oglądałem w ostatnim czasie.

0

@ranger3120 ale przecież poruszanie się jest dobre dla zdrowia. Wiadomo, że ten spot nie zmusza ludzi do jechania codziennie do pracy 50km na rowerze. Jak masz w miarę blisko do pracy, że możesz dojechać rowerem w 10-20min to weź rower zamiast jechać autem. Chcesz szybko skoczyć do sklepu po niewiele rzeczy to weź plecak i rower zamiast auta. Dla mnie to jest logiczne, że to jest przekaz spotu a nie żeby wszędzie jeździć rowerem. Sam spot Ci mówi, że nie wszędzie możesz dojechać rowerem i pokazuje przypadku kiedy zdecydowanie użyj auta. Jednak tam gdzie możesz to jedz rowerem. Nie widzę.komoletnie powodu do czepiania się czegokolwiek w.tym spocie.

4

@ranger3120 o co chodzi? Dlaczego takie hejty lecą na ten spot? Całkiem zabawny.

1

@michal26 dlaczego w interesie nas wszystkich jest żeby KO tworzyło rząd? Już chyba z tej dwójki PiS lepszy.

0

@Kozinho. Gdzie tu jest hipokryzja? Powtarzam to jest dla niego praktycznie rodzina. To że jego dobry przyjaciel zrobił kiedyś coś złego oznacza, że on nie może punktować zła i kłamstwa u innych? Co to za bezsensowne myślenie? Powtarzam, dobrze, że wyszło oszustwo na jaw. Jest mnóstwo innych dziennikarzy, którzy mogliby wyjaśnić Michniewicza, ale nawet takiej Janoszek nie potrafili przejrzeć a wierzyli w jej kłamstwa.

3

@kynio302 no ale na meczu tak nie zrobił więc ja bym sprzedał póki coś wart

1

@Kgorecki2500 no był też taki co się nazywał Puig. Każdy cisnął po trenerach, że go nie wystawiają a się okazało, że chłop się nie nadaje do poważnej piłki co sam zresztą potwierdził idąc do Stanów.

0

Ehh ci sędziowie w tych meczach w USA. Jak chłop zaraz nie ogarnie piłkarzy to się połamią.

0

Co to Romeu czy Busquets w prime

0

@Kozinho. No a Ty byś obrabiał dupę swoim dobrym kolegom w mediach? Przecież to jest chyba nawet chrzestny dziecka Stanowskiego. Logiczne, że nie będzie na niego napierdzielal.

0

@Kozinho. Ale to nie ma nic do rzeczy. Przynajmniej jedną osobę zdemaskował. Tak samo możnaby powiedzieć "niech zrobi o politykach jak kłamią". On wybrał tę osobę i bardzo dobrze, bo przynajmniej o tej jednej osobie prawda wyjdzie na jaw. Lepiej żeby chociaż jakaś prawa wyszła na jaw niż żadna.

0

@Dertinho ale co źle zrobił stanowski, że pokazał jej kłamstwa? Przecież to jest chore co ona naopowiadala o sobie.

1

@Pawci023x pierogi ruskie

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?